Maruf Şinik

Tebrik ederim, emeğinize sağlık.

Kemal Kaluç

Tebrik ederim

Salih Zeki Sayın

Siyah ve Beyazın iyi kullanıldığı günümüz kesitlerinden kareleri büyük bir hayranlıkla izledim. Tebrikler.

ERDOĞAN PURCLUTEPE

Çok güzel bir sergi, emeğinize sağlık

Serpil Ancil

Tebrik ederim sevgili hocam...gölgelerin gücü adına...ustaya yakışır sergi...tebrik ederim

Vedat ateş

Serginin ismine yakışır bir çalışma olmuş, tebrikler.

ÖZGÜR DOĞAN

Maruf bey merhaba, Gölgeye Saygı albümünüz İçin emeklerinize sağlık. Bu güzel fotoğrafları, bilgileri ve deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız İçin teşekkür ederiz. Bu albümden sonra gölgelere bakış açım bir farklı olacak. ??

Mehmet Arıcı

Çok keyigle izlediğim bir sergi oldu.Kutluyor paylaştığınız için teşekkür ediyoruz.Bir telekkürde İzfak'??????????

Halil Nadas

Değişik, zor ve sabır isteyen bir konu ve çok güzel fotoğraflar. Siyah beyaz olmasıyla izleyici dikkati renklerden uzaklaşmış oluyor ve doğrudan konuya, gölgelere yöneliyor. Bu güzel sergi için çok teşekkür ederim. Elinize gözünüze sağlık.

IŞIK TANSAL

"Gölgeye Saygı" isimli sergi ve sohbet ortamında bulunmak için çekici bir şey gerekliydi. Tabiki sanatçının ve düzenleyicinin kimliği güven veriyor ama beni en çok etkileyen unsur bu isim oldu, Gölgeye Saygı... Eğer fotoğraf sanatıyla uğraşıyorsak tabii ki ışık kadar, onun karşıtı olan gölgeye de saygı duymak gerekmektedir. Gölgeyi yok sayarak iyi fotoğrafa ulaşamayız. Gölgedeki ayrıntı her zaman saygı duyarak izleyiciye göstermemiz gerektiği için Gölgeye olabildiğince saygı göstermek zorundayız. Bu ayrıntıya önem verip fotoğrafçılara anlatıldığı için kazançlıyız. Katkılarınız için teşekkürlerimi ve tebriklerimi iletiyorum.

Mikdat Besni

Tebrik ederim.

Ceren Yüceer

Zeynel bey böyle güzel fotoğrafları görme imkanı buldum sayenizde. Maruf Bey'i tanıdığım için çok memnun oldum. Maruf bey Platon'un Mağara Alegorisini harika anlatmışsınız. Gölge simgesinin ilk kullanımı olmalı. Benim gölge deyince aklıma gelen 2. kişi de Jung'tur . Fotoğraf üzerinden hiç düşünmemiştim. Bana bir yol açtınız. Bir de Kobo Abe'nin "Kumların Kadını" adlı kitabının son sayfasındaki gölge imgesi üzerinde düşünülmeye değer diye düşünüyorum. Teşekkür ediyorum bu güzel sergi için.

Tülin Kaynak

Maruf bey, emeğinize sağlık. Harika fotoğraflar...Bize onlarla buluşma fırsatı verdiğiniz için teşekkürler

Uğur Çağlayan

Harika fotoğraflar..Emeğinize sağlık..

Hacer Aktaş

Yorum yaz
Sergi Başvurusu :