Güvenli Alışveriş

Güvenli Alışveriş

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

İzmirfotografakademisi.com’da keyifli bir satınalma ve güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamanız için elimizden gelen her şeyi yaptık. Örneğin kredi kartı bilgilerinizin hiç bir şart altında kaydedilmesi ya da kopyalanması olasılığını, kişisel bilgilerinizin 3.şahısların eline geçmesi ya da 3.şahıslarla paylaşılması olasılığını, özetle bilgi güvenliğinizin zarar görebileceğini düşünerek, gerek üyelik alanınızda yapacağınız tüm işlemleri, gerekse ödemelerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi 256 bit COMODO SSL sertifikası ile koruma altına aldık. 

Bunun ne anlama geldiğini bilmek zorunda değilsiniz. Ama kısaca ve basit örneklemek gerekirse sadece 128 bitlik bir SSL sertifikası kullanan internet sitesindeki herhangi şifrelenmiş bir veriyi dahi kötü niyetli bir kişinin çözmesi, kullanması için önce yaklaşık milyarlarca dolarlık bir yatırım yapması ve ardından da ortalama 100 yıl gibi çaba göstermesi gerekir. 

 

SSL GÜVENLİĞİ (Secure Socket Layer), Nedir ? SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. 1996 yılında 3.0 versiyonunun çıkarılmasıyla hemen bütün Internet tarayıcılarının (Microsoft Explorer, Netscape Navigator vb) desteklediği bir standart haline gelerek geniş uygulama alanları bulmuştur. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. İşlemler sürecinde, güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için iki şeye dikkat etmeniz gerekmektedir: Bunlardan biri, browserınızın altında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Buna ek olarak içinde bulunduğunuz sayfanın adresinin başındaki http://, https:// olarak değişir. Bunlar, güvenli bir alanda olduğunuzun göstergesidir.

İzmirfotografakademisi.com'dan yaptığınız alışverişlerde kişisel bilgileriniz, kredi kartı numaranız ve sizin için önemli ve gizli kalması gereken diğer bilgiler, tüm dünyada güvenle kullanılan 256 bit SSL (Secure Socket Layer) şifreleme teknolojisi ile korunmaktadır.

Destekçilerimiz

Patikatrek
Türkü Tour
Pokutsal
GeziPort
Molarize
Time Travel