İZFAK Kimdir ?

İZFAK Kimdir ?

İzmir Fotoğraf Akademisi, kısa adıyla İZFAK; geçmişi uzun yıllara dayanan deneyimlerin süzgecinden, farklı isimlerle geçerek gelen ve 2011 yılı içinde Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi Kültür ve Sanat Evi bünyesinde ikinci bir çalışma dalı olarak kurumsallaşan, Türk Patent Enstitüsünün 2012 61739 numarasıyla Tescilli kurum ve içinde fotoğrafa ait  her şeyi bulabileceğiniz ancak öncelikli olarak bir bilgi paylaşım oluşumudur. Kurumsal kimliğini edininceye kadar, kurucusu olan Zeynel AYDIN'ın kontrolündeki farklı platform ve grup isimleri ile bu güne kadar yüzlerce fotoğrafcının gelişimine katkı sağlayan bu oluşum, çok yönlü fotoğrafçılık atölyeleri yanı sıra,  seminerler, sergiler, söyleşiler, fotoğraf gösterimleri, küratörlük, uygulamalı eğitim gezileri, proje atölyeleri,danışmanlık  ve kendine has çalışma disiplini ile sadece İzmir'de değil farklı şehirlerin kültür hayatında da etkili biçimde yer almış olan İZFAK, aynı zamanda İzmir Ticaret Sicil Memurluğunun 161065 numarasında kayıtlı Tescilli bir Kurumdur.
İşimiz gücümüz Fotoğraf sloganıyla yola çıkan İZFAK - İzmir Fotoğraf Akademisi, Fotoğrafik altyapının yerleşmesi anlamında çalışmalarına önce Temel Fotoğrafçılık Seminerleri ile başlar, katılımcı her bireyin fotoğrafları duvara asılıncaya kadar da kendisine tam destek veren bir çalışma politikası izler; Atölye çalışmaları ile branşlaşarak fotoğrafcının kişisel gelişimine katkı sunar; İzfak kapısından ilk adımı atanların yol haritası daha ilk günden yoğun uygulama programları, üretim, öğretim ve paylaşım odaklı fotoğrafçılıkla birlikte sosyal sorumluluk projeleri yaratmak üzerine de yapılandırılmıştır. İZFAK alanında uzmanlaşmış fotoğraf Sanatçılarının danışmanlığında arzu eden ve ilgi duyan herkes için fotoğraf aracılığıyla sosyal sorumluluk projeleri oluşturur, Türk Fotoğraf camiasına yeni kazanımlar sunmayı hedefler.

İzmir Fotoğraf Akademisi Temel ilkeleri
  • Kuruluş Anayasasının daha ilk maddesine “İşimiz, gücümüz Fotoğraf “ diye yazarak yola çıkan İZFAK - İzmir Fotoğraf Akademisi; öncelikle bilgi paylaşımı, Kültür Sanat faaliyetleri ve ilginç fikirler üreterek fotoğrafçılıkla ilgilenen herkes için fırsatlar yaratır, imkân sağlar; toplumsal ve kişisel gelişimi destekleyen, ifade, yaratıcılık, mükemmellik ve fotoğrafik çabaları etik kurallara bağlı kalarak her alanda besler
     
  • İzmir Fotoğraf Akademisi; üyelerinin fotoğraf bilgi ve deneyimlerini paylaşabileceği eğitsel, sosyal bir çalışma grubu ortamıdır ve kapıları fotoğraf çeken herkese açıktır. Profesyonel, amatör, ileri amatör, yeni başlayan ya da fotoğrafı bilinçli bir amaç doğrultusunda çekerek öğrenmek isteyen herkes, kurum imkânlarından yararlanabilir; bu çatı altında kendisini mutlu hissedeceği bir uğraşı yaratabilir. (ister görev alarak, ister yaratıcı fikirler sunarak)
     
  • İzmir Fotoğraf Akademisi; öncelikle Fotoğrafçılık üzerine her seviyede Seminerler ve uygulamalı atölyeler vasıtasıyla, eğitsel çalışmalar yapmak üzerine yapılandırılmış olup, diğer taraftan da ekonomik döngüsüne işlevsellik ve devamlılık sağlamak adına Endüstriyel ve Ticari Fotoğrafçılık pazarında aktif alan çalışmalar da yapan  Profesyonel  bir hüviyete de sahiptir. Ayrıca kurum içinde fotoğrafçılığa başlayan her bir katılımcı bu yapı içinde kendisini bu alanda da gelişitrebilir, diğer üyelerle işbirliği içinde bilgi, deneyim ve fotoğraf paylaşarak daha iyi fotoğraflar üretmeye doğru keyifli bir yolculuğa çıkar. Akademi, takım ruhu içinde çıkılan bu yolculuğa üretken ve yaratıcı bir statü kazandırarak; fotoğrafçının kendisini geliştirici ve fotoğraf sanatına katkılarını da destekler; üyelerine çeşitli özel olanaklar, avantajlar ve organizasyonlar sağlar; çözüm ortaklıkları yaratır. Üyelerine özel koşullarda Sergi, Gezi, Yayın gibi özel imkânlar sunar, benzer birçok etkinliği amacına uygun ve üretime dönük sonuç elde edecek şekilde organize eder.
     
  • İzmir Fotoğraf Akademisi, ayrıca Fotoğraf üzerinden konuşanların sesi olmayı hedeflerken, Fotoğrafçı ve fotoğraf severlere sosyal ve saygın bir platform oluşturur. Üyelerinin önerileri, şikâyetlerini ve taleplerini önemser. Profesyonel, amatör ve yeni başlayanlarla hep eşit mesafede durmaya özen gösterir.
ÇALIŞMA GRUPLARI 
Fotoğrafla ilgili aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz herşeyi bulabileceğiniz İZFAK, kendi büyesinde oluşturduğu Ar-Ge grupları,Temel Fotoğraf bilgisi Atölyesi, Stüdyo Fotoğrafçılık Atölyesi,Haber fotoğrafçılık Atölyesi, Doğa Fotoğrafçılık Atölyesi, Belgesel Fotoğrafçılık Atölyesi, Sokak Fotoğrafçılık Atölyesi, Dijital Fotoğraf Düzenleme Atölyesi, Mesleki ve Endüstriyel Fotoğrafçılık Atölyesi ve daha bir çok özel çalışma grubu ve atölyeler organize ederek üyeleri ve Fotoğrafçının ihtiyaç duyduklarına odaklanarak çalışan bir iş disiplini ile hareket eder.

Ayrıca; sadece, fotoğrafçının kültürel,sanatsal ve eğitsel faaliyetlerle desteklenmesi yanında, Ekonimik getirisi olan iş alanları da yaratarak üyeleri ve iş ortaklarına Profesyenel düşüncelerle ekstra imkanlar yaratır, onların ekononim yaşamına da  destek vererek sözleşmeli iş ortaklıkları yapar. Endüstriyel, Ticari ve Kurumsal fotoğrafçılık alanında birlikte faaliyetler yürütür.       
 
NASIL ÇALIŞIR ?
İzmirfotografakademisi.com her zaman, son derece avantajlı fırsatlarla, kâr beklentisine saplanmadan ve Popüleriteden uzak üretim odaklı kampanyalar hazırlar. Ancak bu kampanyaların bazıları sınırlı sayıdaki kontenjanlara uygulanır. Yani her durumda daha hızlı davranan kazanır. Bu harika fırsatlardan herkesten önce haberdar olmak ise son derece kolay. Bunun için tek yapmanız gereken İzmir Fotoğraf Akademisine üye olarak düzenli gönderilecek elektronik posta bültenleri aracılığıyla fırsat kampanyalarından haberdar olmak. Bunun yanında Facebok ve Twitter  ve diğer sosyal Medya araçları ve uygulama yazılımları aracılığıyla da İzmir Fotoğraf Akademisi'ni takip edebilir ve bu mecralara özel fırsatlardan da ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Eğer bir kampanyadan faydalanmaya karar verirseniz tek yapmanız gereken her kampanyaya ait satın al butonunu kullanarak kampanyayı sepetinize eklemek ve son derece basit olan birkaç adımlık satın alma işlemini gerçekleştirmektir. Üstelik satın almalarınız esnasında tüm verilerinizin güvenli alışveriş politikamızın bir gereği olarak SSL güvenlik sertifikaları ve Go Daddy Secure güvencesinde olduğunu bilmenin verdiği gönül rahatlığıyla yaparsınız

Artık satınalma işlemlerinizi tamamladığınıza göre, arkanıza yaslanıp satın almış olduğunuz hizmetlerin size ulaştırılmasını gönül rahatlığıyla bekleyebilirsiniz. Çünkü satın almış olduğunuz kampanya ya da kampanyaların hangi tarihte gerçekleşeceğini bilir, daha işlemleriniz tamamlanmadan sistem tarafından otomatik olarak da bilgilendirilirsiniz. Bu sayede hizmet veya ürünün size ne zaman ulaşacağı konusunda herhangi bir endişe duymanıza gerek kalmaz. Fotoğraf baskı siparişleriniz belirtilen tarihte kargolanır, satın aldiğınız hizmet ilan edilen tarihte size ulaşır ve böylece ayrıcalıklı ve kaliteli hizmet politikamıza en kısa sürede tanık olursunuz.                                                                             

Destekçilerimiz

Patikatrek
Türkü Tour
Pokutsal
GeziPort
Molarize
Time Travel