Doğa Bilgisi Atölyesi

Fotoğraf Galerisi

Doğa Bilgisi Atölyesi

Her yıl üyelerimiz için düzenli olarak gekleştirdiğimiz kişisel gelişim seminerlerimiz arasında yer alan Doğa Bilgisi Eğitim Seminerimiz yeni üyelerimizin de katılımları ile başlıyor. Grubumuzla birlikte Fotoğrafçılık, ya da spor amaçlı doğaya çıkışlar esnasında katılımcıların daha bilinçli ve farkındalık içinde olmalarına katkı koymak,  üyelerimizin bilgi dağarcığını geliştirerek kişisel gelişimlerine destek vermek amacıyla düzenlediğimiz bu seminerlerimize katılmak için kurumumuza üye olmak zorunluluğu vardır.

Seminer programı, ilan edilen başlangıç tarihine kadar kurumumuza başvuru yaparak üye olan veya eski üyeliklerini güncelleyenlerin katılımı ile başlayacak olup, haftada üç gün mesai saatleri dışında ikişer saat üzerinden toplam 7 gün içinde tamamlanacaktır. Yaşam alanlarımızın dışında alışık olmadığımız doğal alanlarda bizi bekleyen riskler nelerdir,doğa ve çevreye karşı duyarlı olmak,onu korumak nasıl gerçekleşir ve bunun gibi daha bir çok konuda karşılıklı sohbet havası içinde gerçekleşecek olan eğitimlere sadece üyelerimizin katılımı ücretsizdir.

Diğer grup üyeleri veya seminere ilgi duyanlar Online Ödeme ve Kayıt  Butonu altında yazılı olan ücreti ödeyerek aramızda yer alabilirler. Bu durumda olanlar daha sonra eğitim seminerine eksiksiz katılmış olmak, ders ve ödevler ile diğer yükümlülükleri yerine getirmek koşuluyla seminer bitiminden sonraki bir ay içinde arzu ederlerse kurmumuza başvurarak ÜCRETSİZ Üyelik hakkı elde ederler.

İÇERİK

Doğayla kurulan ilişki ve doğada farkındalığımızı artıran yöntemleri öğrenmek ve aynı zamanda şehrin günlük stres yaratan koşuşturmalarından uzaklaşarak doğayla baş başa kaldığımız, gerek gezi, gerekse spor amaçlı buluşmalarda öz güven duygusu içinde yer almak, doğayı yakından tanıyarak onun muhteşem döngüsüne ayrıcalık içinde tanık olmak ve onunla uyumlu bir birliktelik kurmak istiyorsanız bu program tam size göre.Önce Doğa bilgisi ve Doğada seyahat ile başlayacak olan seminerimizde Antrenman  bilgisi ve Ön Hazırlık, Doğada barınma, Doğada beslenme, Doğada yön bulma, Malzeme kullanımı ve ekipman bilgisi ile  Doğada ilk yardım konuları işlenecektir. Seminer uygulmalı olup, toplam 12 saatlik bir teorik bilginin ardından, doğa yürüyüşleri ve uygulamalı kamplar ile bilgilerin pekişmesi sağlanacaktır.

SEMİNER SONUNDA KAZANILACAK BECERİLER;
Doğa bilgisi, doğada yürüme, barınma ve korunma tekniklerinin öğrenilmesi, doğada karşımıza çıkma ihtimali olan riskler, doğada seyahat veya barınma anında gerekli olan ekipman ve giysilerin seçimi, doğada olası bir kaybolma anında yön bulma tekniklerini öğrenmek, doğada fotoğraf çekme becerilerini geliştrimek için bilgi kazanımı. 

KİMLER KATILMALI ?

Gezi,spor, Fotoğraf çekmek veya daha farklı bir amaç için doğaya çıkmayı arzulayanlar
Flora ve Fauna çeşitliliği ile ilgili araştırma yapanlar, doğa fotoğrafçıları
Gönlünde doğa sevgisi olan ve doğayı daha yakından tanımak isteyenler
Doğa yürüyüşü sporunu sürekli yapmayı düşünenler ile doğa sporlarına ilgi duyanlar
 

SEMİNER İÇİN GEREKENLER ; Not defteri, ilgi ve heves, biraz da enerji

SEMİNER BAŞLANGIÇ TARİHİ ; sürekli

LİSANS ve SERTİFİKA

Seminerlerde ele alınan tüm dersleri eksiksiz katılımla tamamlayan üyelerimize ferdi sporcu lisansı, harici katılımcılar için seminere katılım ve teşekkür sertifikası verilir.

KATILIM KOŞULLARI ve ÜCRET

Kurumsal üyelik başvurusu yapmış olmak yeterli olup, seminer üyelerimize ÜCRETSİZDİR... Ancak Diğer grup üyeleri ve doğa fotoğrafçılarının da bu imkandan yararlanabileceklerini düşündüğümüz için Üyelik işlemi gerekmeden Online ödeme butonu altında yazılı olan katılım bedelini ödeyen herkes bu seminere katılabilir.

Maksimum Katılımcı sayısı 12 kişi olup Atölye Minimum 5 kişi ile başlar...

Üyelik için ;

Kurumsal Üyelik başvurunuzu Onaline olarak https://izmirfotografakademisi.com/uyelik.asp link üzerinden formu doldurarak yapabilirsiniz, ayrıca 1 Adet vesikalık fotograf göndermeyi de unutmayınız; aklınızda bulunsun 2023 yılı üyelik aidatımız olan 300 TL sını bir seferde ödemiş olmanız gerekmektedir. Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezine kurumsal üyelik başvurusu yapanlar, kurmumuzun diğer gruplarına da üyelik hakkı elde eder ve tüm hizmet koşullarından, üyelere özel yaratılan imkanlardan yararlanabilirler. Aynı aileden bir kişinin üyeliği ile aile fertlerinin tamamı üyelerimize sağlanan hizmet imkanlarından yararlanırlar.

Diğer Atölyeler

Kurumsal Fotoğrafçılık
Kurumsal Fotoğrafçılık
Makine ve Ekipman Kullanma Atölyesi
Makine ve Ekipman Kullanma Atölyesi
Profesyonel Stüdyo Fotoğrafçılığı
Profesyonel Stüdyo Fotoğrafçılığı
Belgesel Fotoğraf
Belgesel Fotoğraf
Doğa ve Makro
Doğa ve Makro
Sokak Fotoğrafçılığı
Sokak Fotoğrafçılığı
Multimedya Foto Öykü
Multimedya Foto Öykü
Aydınlık Oda Atölyesi
Aydınlık Oda Atölyesi
Görsel Okur-Yazarlık Atölyesi
Görsel Okur-Yazarlık Atölyesi
Işık Atölyesi
Işık Atölyesi
Gezi Fotoğrafçılığı Atölyesi
Gezi Fotoğrafçılığı Atölyesi
Çocuk Fotoğrafçılar Atölyesi
Çocuk Fotoğrafçılar Atölyesi
Kavramsal Fotoğrafçılık
Kavramsal Fotoğrafçılık
Kısa Film Atölyesi
Kısa Film Atölyesi

Destekçilerimiz

Patikatrek
Türkü Tour
Pokutsal
GeziPort
Molarize
Time Travel