Çocuk Fotoğrafçılar Atölyesi

Fotoğraf Galerisi

Çocuk Fotoğrafçılar Atölyesi

Her gün ayrı bir heyecan ve binbir emekle yaşama hazırladığınız çocuklarınızın hayata bir de vizörden bakarak ve baktığı yerde neler olup bittiğini öğrenmesini ister misiniz? Geleceğimizin umudu çocuklarımızın, daha oyun çağındayken hayatlarından koparttiğımız zamanlarını onlara geri kazandırmak, derslerin yoğun trafiği ve sınav koşturmacasından bir anlık da olsa uzaklaşmalarını sağlayarak oyun havası içinde fotoğrafı öğrenmelerini, fotoğrafçı gözüyle dünyaya bakarak gözlem yapmayı ve gözlemlerden sonuçlar çıkartma becerisi edindirmeyi istemez misiniz ? Onlara renklerin kardeşliğini öğreterek küçük dünyalarını istedikleri biçimde boyamalarına imkan yaratmak, çalışma disiplini kazandırmak, araştırmacı ve sorgulayan yanlarını geliştirmek ve farkındalık içinde gözlem yapan bireyler olarak yetişmelerine katkı sunmak amacıyla hazırladığımız bu atölyede 12-16 yaş grubu çocuklarımız olacak.

Maksimum Katılımcı sayısı 10 kişi olup Atölye minimum 5 kişi ile başlar...

ATÖLYE İÇERİĞİ :

1- Fotoğraf nedir,nasıl oluşur?

2- Fotoğraf makinesinin iç yapısı ve bileşenleri

3- Fotoğrafta ışık ve Renk Bilgisi

4- Kompozisyon - Kadrajı Düzenleme Sanatı

5- Portre ve Yakın çekim teknikleri iyi fotoğraf çekmenin püf noktaları

6- Uygulamalı şehir içi fotoğraf gezisi

7- Gezi değerlendirmesi ve Picasa ile fotoğraf düzenleme

8- Katılım ve Başarı Belgesi

Bu programın teorik konuları ilan edilen tarih aralığını kapsar ve bir sonraki hafta içinde iki farklı günde şehir merkezli uygulamalı fotoğraf gezilerini kapsar. 

SEMİNER GÜN ve SAATLERİ

ilan edilen tarih aralığnda Saat 14.00- 16.00 arasında

Uygulamalı geziler ise yine ilan edilen bir günde, Atölyede saat 10.00 başlayacak toplu kahvaltı sonrasında bir tam gün  gerçekleşir. Uygulamalı çekimler Atölye Stüdyosu ve şehir merkezli çekimler olmak üzere iki aşamada gerçekleşir.

KAYIT ve BAŞVURU 

Bu sayfada ilan edilen ücreti online olarak  ödeyen veya kurumumuza bizzat gelerek kayıt yaptırıp atölye ücretini ödeyen herkes çalışma grubunda yer alabilir. Fotoğraf gezileri aile veya ebeveynlerin gözetimi ya da onların vereceği muvakkatname ile Cumartesi günleri gerçekleşir. Çocukların Atölyeye geliş ve çıkışları da yine Ebeveynlerin denetim ve kontrolünde gerçekleşir ki ilan edilen ücret servis hizmeti içermez.

MAKİNE ve EKİPMAN

Bu Atölyede yer alacak katılımcalar eğitimleri kendi fotoğraf makineleri ile alırlar, bu program makine ve ekipman kullanım hizmeti içermez... Herhangi bir fotoğraf makinesi, Cep Telefonu ya da Tablet tercihi yapılabilir.

ÇOCUKLAR BU ATÖLYEDE HANGİ BECERİLERİ KAZANACAK

Fotoğrafçılık eğitimleri, çocuklarımızın zihinsel, duygusal, bedensel ve sosyal gelişimine katkı sunar; görsel algıları güçlenir, farkındalıkları artar ve daha iyi görürler; dikkat süreleri artar,düşünme odaklanma ve kurgulama becerileri yükselir estetik bakış yeteneği edinirler... Duygu ve düşüncelerini farklı bir yöntem ile ifade edebilme becerisi kazanırlar.Merak duyguları güçlenir sezgi kabileyeti kazanırlar, elde ettikleri sonuçlardan yola çıkarak Grup çalışması disiplini edinirler, paylaşmanın güzelliğiyle daha çok sosyalleşerek mutlu olurlar.

Atölyemizin eski çalışmalarından örnekler için ; 

https://www.facebook.com/pg/izmirfotografakademisi/photos/?tab=album&album_id=359692700769229

Diğer Atölyeler

Kurumsal Fotoğrafçılık
Kurumsal Fotoğrafçılık
Makine ve Ekipman Kullanma Atölyesi
Makine ve Ekipman Kullanma Atölyesi
Doğa Bilgisi Atölyesi
Doğa Bilgisi Atölyesi
Profesyonel Stüdyo Fotoğrafçılığı
Profesyonel Stüdyo Fotoğrafçılığı
Belgesel Fotoğraf
Belgesel Fotoğraf
Doğa ve Makro
Doğa ve Makro
Sokak Fotoğrafçılığı
Sokak Fotoğrafçılığı
Multimedya Foto Öykü
Multimedya Foto Öykü
Aydınlık Oda Atölyesi
Aydınlık Oda Atölyesi
Görsel Okur-Yazarlık Atölyesi
Görsel Okur-Yazarlık Atölyesi
Işık Atölyesi
Işık Atölyesi
Gezi Fotoğrafçılığı Atölyesi
Gezi Fotoğrafçılığı Atölyesi
Kavramsal Fotoğrafçılık
Kavramsal Fotoğrafçılık
Kısa Film Atölyesi
Kısa Film Atölyesi

Destekçilerimiz

Patikatrek
Türkü Tour
Pokutsal
GeziPort
Molarize
Time Travel