Uygulamalı Fotoğraf yürüyüşleri

Fotoğraf Galerisi

Uygulamalı Fotoğraf yürüyüşleri

 

Ege'de her mevsim, birbirinden güzel etkili fotoğraflar almak için en uygun şartları sunar size; yeter ki siz planlamanızı doğru yapın. Güneşin bolca görünür olduğu Ege'nin her günü, fotoğraf peşinde koşan herkese adeta bir stüdyo imkanı yaratır. Gökyüzünde pamuk pamuk bulutların eşliğinde açıkhavada doğa manzara fotoğrafcılarına, çarşı pazar ve kıyıda köşede saklanmış otantik öğelerle süslü Ege köylerinin kapalı mekanlarında, her mevsim, her saat fotoğraf almak mümkün. Bu programa dışarıdan katılacaklar ile sadece fotoğraf ve keşif amaçlı yola çıkmak isteyen gezginlere yol kılavzuluğu yapıyoruz; İzfak bünyesinde fotoğraf eğitimleri ve atölye çalışmalarına katılanalara ise çekimler öncesinde ve sonrasında eşlik ederek, onların çekim ve alanda deneyim kazanmasına, kimi zaman doğada açık alanda, kimi zaman da buram, buram Anadolu kokan bir köyde, farklı konu başlıkları altındaki fotoğraf çalışmalarında, organizatörlük ve yol gösterici görevi üstlenerek ışık arkadaşlığı yapıyoruz.

İZFAK Grup olarak, her hafta sonu olmasa da en geç 15 günde bir, yoğun bir koşturmaca ile, iptalsiz ve sürekli yollardayız; lakin, bu yollar alışık olduğunuzdan biraz farklı. İzfak uygulamalı Fotoğraf Yürüyüşleri direkt hedefe yönelik çalışmalar olsa da bazen doğada, patikalarda ve açık alanda, az bilinen yerlerde keşif yürüyüşleri de yaparak doğayı gözemliyor, mevsimsel değişkenler ve renklerin peşinde, deneyimli yol kılavuzlarımızın belirlediği özel çekim alanlarında doğal yaşamı da izliyor ve fotoğraflıyoruz.

İZFAK grup olarak yapacağımız bu alan çalışmaları, çoğunlukla Proje atölyelerimizde görev almış kursiyerlerimiz, ya da sergi hazırlığı içindeki arkadaşlarımızın grup çalışmalarını kapsıyor olacak. Ancak, hariçten bireysel katılım isteklerini de konu bazlı uyugunluk hallerine göre kabul edebiliriz; unutulmasın ki her zaman, alternatifli çekim alanlarına da ulaşacak ve genel maksatlı çekimler de yapacağız. Bu amaçla bazen sulak alanlarda ve doğanın farklı katmanlarında yaşamını sürdüren tüm habitatı kendi doğal mekanları içinde görüntüleme peşine de düşebiliriz. Doğa-Makro detay fotoğraflarına ilgi duyan fotoğrafçıların arayıp da bulamadığı zaman dilimlerini de kaçırmak istemeyiz değil mi; sessiz, sakin ama biraz emek ve yorulmak isteyen, yani alışık olduklarınızdan farklı ve zor mekanlarda çalışırken de bulabilirsiniz kendinizi; sakın şaşırmayın.. Yoğun kalabalıkların, özellikle de kıyı şeridine yakın doğal alanları işgal etme ayları başlamadan önce, bir yandan doğanın o tanıdık doyumsuz dinginliğini yaşıyor, diğer yandan  toprak ve sudan ekmek parası kazanmaya çalışanların, yani toprağa düşüp suya karışan alınterinin de peşine düştüğümüz günlerdeyiz; Anadolu coğrafyasındaki az bilinen bu yaşamları belgelemek adına.

İzfak üyeleriyle birlikte, başka gruplardan ve dışarıdan gelecek fotoğrafçı dostlarımızın da katılımıyla oluşacak olan ekibimiz, bu uygulama çalışmamız esnasında gün gelecek Belgesel, Sokak ve İnsan mekan, doğa makro detay, Mimari ve Tarih konulu fotoğrafları özel çekim çalışmaları  olarak yaparken bazen de, bir ya da birden fazla konuyu aynı çalışma içinde gerçekleştirmek imkanı bulacaklar. Sabahın erken saatlerinde başlayacak olan çekim çalışmaları gün sonuna kadar devam edecek. Gün sonunda ise bazen yol üstü lezzet tesisilerinin bize sunduğu imkanları kullanarak, bazen de şehre dönüş anında servis aracı içinde günün değerlendirmesini yapıyoruz; elde edilen fotoğraflar uzmanlaşmış fotoğrafçıların bilgi dağarcığından taşan sobetleriyle yeniden şekilleniyor, bu gezilerde...

Sadece üretim odaklı ve disiplinli bir çalışma ile gerçekleşecek olan bu uygulamaların detayları hakkında ön bilgilendirme toplantıları da yapılarak katılımcıların konsantrasyon ve uyum sorunu yaşamamaları sağlanacak ve bu toplantıların tarihleri her bir katılımcıya özel mesajla iletilerek ilan edilen gün ve saate hazır bulunması istenecektir.

Bu programın tüm ulaşım ve transfer organizasyonu A grubu işletme belgeli Seyahat Acentesi ve TÜRSAB güvencesiyle yapılır

Yaz dönemi içinde, fırsat buldukca, ilgi ve istek oldukça gerçekleşecek olan bu programlara katılmak için İzmir'de ilk buluşma noktamız  BOSTANLI olup, servis aracımız ilan edilen buluşma noktalarında bekleyen katılımcıları da alarak iptalsiz ve kesin hareketle şehirden ayrılır. Servis güzegahı üzerinde oturan katılımcıların biniş noktalarını bildirmeleri durumunda servis araclarımıza yoldan dahil olma imkanları vardır. Servis hareket saatleri gidilecek yer ve yapılacak çalışmaların amacına uygun zaman dilimlerinde değişkenlik arzedebilir; o yüzden  lütfen bilgi alınız...

İZFAK üyesi olmasanız dahi misafir katılımcı olarak bizimle birlikte bir çalışmada yer alabilirsiniz; bunun için yapmanız gereken önce bize uğrayarak  çalışma programı hakkında ayrıntılı bilgi almak ve bu sayfada ilan edilen katılım paylarını merkez adresimizde elden veya güvenli alışveriş kanallarımızı kullanarak online olarak ödemek olacak.

Bu programda neler var ?

Bu programın çalışma alanlarını her zaman özel olarak belirliyoruz ve çalışma alanına çoğu zaman yürüyerek gidiyoruz. Bu çalışmalarımız bir amaç ve hedefe yönelik uygulamalar olup, programın başından sonuna kadar fotoğraf öncelikli bir çalışma olma özelliği arzeder; bunun dışında kalan zamanları da yine planlı bir şekilde değerlendirebiliriz ki,  her branşta fotoğraf çekimleri yapmak da mümkün; çalışma alanımız bazen İl sınırları içinde,   bazen de uzak yakın demeden il dışı alanlar olacak. İlan edilen programa alternatif olacak programları alanda ve anında yapmak imkanımız her zaman var. O nedenle alanda karşımıza çıkacak koşullara göre tercihler yaparak farklı konuları da çalışabiliriz. Fotoğraf çalışması dışında bir katılım isteği gelirse, her bir katılımcı bu koşullara uymakla yükümlüdür; meraklılar katılımcılara eşlik ederek farkındalık artırıcı gözlemler ile farklı deneyimler edinebilirler, isterlerse ilan edilen buluşma saatlerine uymak koşuluyla şehir ve yerleşim merkezlerinde serbest de kalabilirler... 

Olabilecek en uygun zaman dilimleri içinde varmayı planladığımız çalışma bölgemizde birbirinden farklı tür konu başlıklarını çalışmak her zaman mümkün; bu nedenle uygun olan kişisel çekim araç ve gereçlerinizi yanınızda bulundurmanız önerilir. Sizi nelerin beklediği veya o gün neler çekebileceğiniz bilgisi ile yanınızda olması gereken ekipman bilgisi de bilgilendirme toplantılarında sizinle paylaşılacak.

Bu program kapsamında  Pers, Lidya, Frig, Bizans gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış beş bin yıllık tarihiyle Ege Bölgesinin en ilgi çekici, otantik değerleri ve Kültür özelliklerini günümüze kadar korumayı  başarmış plan Tire ilçemiz uygulamalı çalışma sahamız olacak. Başlıca çalışma konularımız ise ağırlıklı  olarak  Tarihi dokular, mimari yapı örnekleri, geleneksel yaşam, sokak ve detay fotoğrafları odaklı olacak...

ÇALIŞMA BÖLGEMİZDE HAVA DURUMU 

Alan çalışmalarımız esnasında bölgedeki hava durumu bilgisi etkinlik tarihinden iki gün önce katılımcılara SMS olarak bildirilir.

Bu Program bir günlük olup konaklama yapılmayacaktır.

Yoğun bir çalışma ve çekim programı olması sebebiyle mutlaka evden kahvaltı yaparak ayrılın ve ana yemek saatine kadar çantanızda atıştırmalık bir şeyler ve meyve bulundurun. Çantanızda ayrıca bir litre içme suyu bulundurmayı da ihmal etmeyin. Öğle saatlerinde çekim alanında çalışıyor olacağımızdan yemek ihtiyacımızı yanımızda getirdiklerimizle giderirken, çekim sonu ileri saatlerde gidilen yere ait yöresel mutfak özelliklerinin kendine has tatlarıyla tanışabiliriz.

Ancak şunu unutmayın ki bizimle fotoğrafa geliyorsanız aç kalmayı göze almanız gerekli; çünkü bu yola önce fotoğraf odaklı çıkıyoruz. Bu program gezi ya da hizmet beklentisi içinde olacağınız bir TUR organizasyonu olmadığını da lütfen unutmayın....

 

Bu programa katılmak istiyorsanız her yeni güne mutlaka akşamdan hazırlık yaparak başlayınız ve bu hazırlıklar ilk önce Fotoğraf makinenizi kontrol etmek olsun. Hafıza kartlarınızı fotoğraf çantanıza koymayı ve pilinizi şarj etmeyi de unutmayınız. 

Yedek pillerinizi yanınızda bulundurunuz. Çalışma alanları hakkında bizden bilgi alarak ekipman tercihlerinizi belirleyiniz, amaçlanan fotoğrafarı elde edebilmeniz için objektif seçimlerinizi doğru yapınız.Tercih ettiğiniz objektiflere uygun Filtrelerinizi çantanızda bulundurmayı unutmayınız. Işık yansıtıcı panel ve difüzörleriniz de yanınızda bulunsun. Varsa diğer aydınlatma aparatlarınızı da çantanıza koyunuz...

Sabah evden çıkmadan önce mevsim koşullarına ve çalışma alanlarındaki genel duruma uygun, rahat giysileri tercih ediniz. Mutlaka Sabah kahvatısı yaparak evden ayrılın.Eğer sürekli kullandığınız bir  ilacınız varsa mutlaka yanınıza alın ve çantanızdaki yeri hakkında bir kişiyi  bilgilendirin; geride bıraktığınız bir kişiye nereye ve ne amaçla gittiğinizi, ne zaman eve  döneceğinizi mutlaka bilgi notu  olarak bırakınız. Son kontrollerinizi yapmadan ve en önemlisi kimlik kartınızı almadan evden ayrılmayınız.

Ayrıca bu programda yer alabilmek için, İçişleri Bakanlığının yayınladığı güncel Pandemi kurallarına itirazsız uyma zorunluluğu olduğunu da unutmayınız.

Bu program bir TUR organizasyonu değildir; bu nedenle hizmet ve konfor beklentisi içinde olmayınız.Ancak program başlangıcından sonuna kadar tüm ulaşım ve transferler ile diğer yasal prosedürlerin A grubu işletme belgeli Seyehat Acentesi ve TÜRSAB güvencesiyle yapılacağını da bilmenizi isteriz. 

Bu program kar amacı gütmeyen bir organizasyondur ve toplam katılımcı sayısı belli olduktan sonra ücreti belli olur; programda yer alacak olan katılımcılar ilan edilen katılım payını online olarak web sayfası üzerinden ödeyebilirler. Bu ücrete; İzmir'den başlayıp İzmir'e dönüş servis transfer ulaşımı, alanda uygulamalı atölye ücreti, sigorta bedeli, organizatör, acente katılım payı, servis aracında yapılacak ikramlar ve KDV dahildir. Katılımcıların servis dışı  bireysel kaza sigortası yaptırmış olmaları önerilir.

Ören yerlerine giriş, yemek ve içecek ücretleri katılım payı ücretine dahil değildir bu ödemeleri kişiler kendileri yaparlar.

Web sayfası üzerinden yapılan ödemelerin geri iadesi yapılmaz, ancak fotoğraf çekim koşullarının uygun olmaması gibi farklı nedenlerden organizasyonun İZFAK tarafından ve başlamadan iptali  veya ertelenmesi halinde ödenen meblağ bir sonraki etkinlikte kullanılmak üzere katılımcı adına alacak kaydedilir. Bu şekilde katılımcının hakkı zayi edilmemiş olur.

Katılımcının her hangi bir nedenle resmi bildirim yapmadan ilan edilen buluşma saatlerinde servis aracına yetişememesi de dahil olmak üzere, gelmemesi durumunda (etkinlikte yer almaktan kendi rızasıyla vaz geçmiş sayılacağından) ücret iadesi ve daha sonra kullanım hakkı verilmez; bu durumda ödenen ücret İzfak adına gelir keydedilir. 

KATILIM PAYI ÖDEME BİLGİSİ  (ÖNEMLİ ):

Bu program için yapılması gereken katılım payının ödemesini Kredi Kartınızla 3D Security güvencesindeki güvenli alışveriş sitemiz kanallarıı kullanarak da yapabilirsiniz. Unutmayınız; Kredi Kartı ile yapacağınız ödemelerde, sistemin sağlıklı işlemesi, ödeme işleminin sorunsuz gerçekleşmesi için GSM telefonunuzun Bankanız tarafından Kredi kartı hesbınızla ilişkilendirilip tanımlanmış ve ödeme anında telefonunuzun açık ve çekiyor olması gerekir. Aksi halde Bankanızın GSM numaranıza yollayacağı güvenlik kodunu girmeden işleminiz gerçekleşmeyecektir.  

Lütfen Unutmayınız ; Güvenli alışveriş politikamız gereği, aynı kredi kartı ile aynı gün içinde sadece iki kez ödeme yapabilirsiniz.

Diğer Geziler

Karadeniz Fotoğraf Kampı 2024
Karadeniz Fotoğraf Kampı 2024
Ege'nin Köylerinde Fotoğraf
Ege'nin Köylerinde Fotoğraf
Dağ Doğa Fotoğraf Yürüyüşü
Dağ Doğa Fotoğraf Yürüyüşü
Bağ Bozumu-Fotoğraf Yürüyüşü
Bağ Bozumu-Fotoğraf Yürüyüşü
Karadeniz-Laz Yaylaları
Karadeniz-Laz Yaylaları
Kemeraltı Fotoğraf Yürüyüşü
Kemeraltı Fotoğraf Yürüyüşü
İZFAK Doğa Okulu
İZFAK Doğa Okulu
Kış Fotoğrafçılık Kampı
Kış Fotoğrafçılık Kampı
Anadolu'da Fotoğraf Köyleri
Anadolu'da Fotoğraf Köyleri
Ege'de Halk Pazarları
Ege'de Halk Pazarları
Fotoğraf Yürüyüşü
Fotoğraf Yürüyüşü
Dağ Doğa Çocuk
Dağ Doğa Çocuk

Destekçilerimiz

Patikatrek
Türkü Tour
Pokutsal
GeziPort
Molarize
Time Travel