Seçkin YENİCİ

Seçkin YENİCİ

Manyas doğumlu olan Seçkin Yenici aslen Akhisar’lı olup, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzelsanatlar Fakültesi mezunu. 25 yıl Kumaş Tasarımcısı olarak çalışarak iş hayatını sürdüren Yenici, meslek hayatının ara zamanlarını hep fotoğrafla içe yaşayarak doldurdu.Onu hemen hemen her fotoğrafında elinde fotoğraf makinesi ile alanda fotoğraf ararken görürsünüz.İşte o ara zamanlara dahi bir çok sergi, ödül sığdıran Seçkin Yenici Şuanda Serbest Fotoğrafçı olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Özel gün fotoğrafçılığında görsel hikaye yazarlığı, ticari fotoğrafçılıkta ise ürün ve tanıtım fotoğraflarıyla profesyonel Fotoğrafçılık yapan Seçkin Yenici, Sanatsal çalışmalarıyla da Ulusal ve Uluslararası çapta ödül ve kupalara sahiptir. Türkiye'nin en prestijli organizasyonlarından olan Sami Güner Kupasını 2016 yılında kazanan Yenici Uluslararası alanda ise GPU Crown2 ve AFİAP ünvanlarının sahibidir.

2016 yılında Kuşadası Lions Kulübü tarafından “Yılın En Başarılı Kent Sanatçısı” ödülüne layık görülen Seçkin Yenici, 2017 ve 2018 yıllarında da FIAP’ın Dünya çapında düzenlediği organizasyonlar için seçilen Türkiye Milli Takımında yer alarak, Türkiye takımının puanlamada üst sıralarda yer almasına katkı sunan değerli fotoğrafçılarımızdan birisidir.

Halen GPU (United Photographers International) üyesi olup, aynı zamanda İzmir Fotoğraf Akademisinin de Onırsal Üyeliğine sahiptir. Seçkin Yenicinin Örnek çalışmalarını İzmir Fotoğraf Akademisi Fotoğraf Galerisi içindeki "Özel Gün Fotoğrafçılığı" ve "Hava Fotoğrafçılık" galerileri içinde görebilirsiniz...Galeriye ulaşmak için Lütfen Tıklayınız... 

 

Destekçilerimiz

Patikatrek
Türkü Tour
Pokutsal
GeziPort
Molarize
Time Travel