Halil NADAS

Halil NADAS

1966 yılında Urfa'da doğan Halil NADAS.İzmir Cumhuriyet Lisesi  ve ardından Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme böümünü bitirdi. İş yaşamını 1986 yılında kurduğu Aktif Mali Danışmanlık Muhasebe ve Denetim firmasında sürdürmektedir. Sivil toplum kuruluşlarında çalışmanın vatana bir borç ödeme yöntemi olduğunu savunan Nadas, gençlik yıllarından bu yana başta EGİAD olmak üzere çok sayıda STK'da üye ve yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır. Halen BASİFED yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir ve EGİAD Danışma Kurulu üyesidir.

Lise yıllarında başlayan fotoğrafçılık hayallerine yoğun çalışma yaşamından dolayı ertelediği "Işık Yolculuğuna" 12  yıl önce İzfak-Zeynel Aydın Atölyesinde aldığı eğitimler ile başlamıştır.Yurtiçi ve yurtdışında 20'ye yakın karma fotoğraf sergisinde yer almış ve çeşitli dergilerde gezi yazıları ve fotoğrafları yayınlamıştır. Fotoğraf yarışmalarında düzenleme komitesi üyesi ve jüri üyesi olmuştur. Fotoğrafların yaşamın her alanında bir problem çözme tekniği olarak, konulara bir çerçeveden bakma ve odaklanma alışkanlığını yerleştirdiğini düşünmektedir. Yoğun İş yaşamı içinde arattığı her fırsatta "Uzaktan-Yakından" fotoğraf yolculuklarına çıkmakta ve ışıkla yazdıklarını çeşitli sosyal medya hesaplarında ve kendini adını taşıyan internet sitesinde yayınlamaktadır. 50. yaşında açtığı  ilk kişisel sergisinde "Uzaktan-Yakından" 50 adet foroğraf yer almıştır.

Kurulduğu günden beri içinde bulunduğu İzmir Fotoğraf Akademisi ve kurum üyelerine verdiği katkı ve desteklerinden dolayı yönetim kurulu kararıyla 02 Mart 2020 tarihinden buyana İzfak'ın Onursal üyeleri arasında yer almaktadır.

Destekçilerimiz

Patikatrek
Türkü Tour
Pokutsal
GeziPort
Molarize
Time Travel