Karadeniz Fotoğraf Kampı 2024

Fotoğraf Galerisi

Karadeniz Fotoğraf Kampı 2024

 

İzmir Fotoğraf Akademisi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Karadeniz Bölgesi Uygulamalı Fotoğraf kampları ve Fotoğrafçılık Gezileri Türkiye'nin bu en güzel coğrafyası içinde ve en az bilinen yerlerde yapılması özelliği ile dikkat çeker. Her bir katılımcının arzuladığı tüm fotoğrafları elde edebilmesi önceliği düşünülerek planlanan bu kamplar, baştan sona uygulamalı eğitim ve deneyim kazanma amaçlı olup, ortak arayış ve özellikleri  aynı olan fotoğrafçıları bir araya getirerek yapılır. Kampa katılan her fotoğrafcı hangi tür fotoğrafları çekeceğini ve ne tür ekipmanları kullanacağını bilecek şekilde bu kamplara özel olarak hazırlanır. Kamplar ilan edildiği tarihten başlayarak  tercih kategorilerine uygun farklı zaman dilimlerine dağıtılarak birbiri ardına gerçekleşir.

İZFAK fotoğraf kamplarının tümünde olduğu gibi, Karadeniz Bölgesi Uygulamalı fotoğraf Kampında da sadece fotoğraf odaklı tercihlere öncelikli yer verilir; fotoğraf söz konusu olduğu durumlarda diğer tüm tercihler ikinci dereceden değerlendirilir. Kamp alanları, en iyi hizmeti sunacak yerler tercih edilerek belirlenir, fakat bu tercihler hiç bir zaman fotoğrafın önüne geçmeyecek bir beklenti dahilinde yapılır. Kampın amacına ulaşması ve programlandığı biçimde sonlanması için katılımcıların uymakla yükümlü olduğu tüm kurallar kamp öncesi yapılan bilgilendirme toplantılarında kendilerine aktarılır; bu  toplantılara katılma imkanı olmayan uzak şehir  fotoğrafçılarına ise kamp kuralları yazılı olarak mutlaka iletilir ve uymaları beklenir. Pandemi sebebiyle bir süre ara verdiğimiz bu organizasyonumuzu bu sene de Molarize Turizm Seyahat Acentesi ile birlikte organize ediyoruz. (Molarize Türsab üyesi A grubu işletme belgesine sahiptir)

Bu programın tüm ulaşım, transfer ve konaklama organizasyonu ile rehberlik hizmetleri A grubu işletme belgeli Seyahat Acentesi ve TÜRSAB güvencesiyle yapılır

Karadeniz coğrafyası doğal güzellikleri ve kendine has mimari özellikleri yanında, insanlarının cana yakın, konuksever özellikleriyle de dikkat çeker. Bölge coğrafyası, fotoğrafın hangi dalında olursa olsun her konuda çalışmak isteyen fotoğrafçılara cazip imkanlar sunar. Cennet bir yurt köşemiz olan Karadeniz Bölgesinin ilgi çekiciliği bir yana, İzmir Fotoğraf Akademisi olarak yıllardan beri gerçekleştirmekte olduğumuz önceki organizasyonlarımızın tecrübe ve deneyimlerinden de faydalanarak bu yıl da, Karadeniz coğrafyasının en az bilinen ve en güzel yerlerinde Molarize Turizm Seyahat Acentesi işbirliğiyle çok farklı bir fotoğraf çalışma kampı ve Fotoğraf Gezisi daha yapıyoruz.

Fotoğrafa yeni başlayanlardan tutun da, usta ve profesyonellere varıncaya kadar farklı gruplar halinde katagorize ettiğimiz bu kamplarımızda amacımız, fotoğraf aracılığıyla doğa ve insan özelliklerimizi yerinde gözlemleyerek tanımaktır; yine fotoğraf aracılığıyla yörenin tüm özelliklerini daha geniş bir kapsamda ele alarak yöresel tanıtıma katkı sağlamaktır; bu organizasyonun benzerlerini, tarihlerini burada ilan ettiğimiz zamanın dışında da tekrarlayarak ve bireysel ya da özel gruplar için de gerçekleştiriyoruz.

Eğer bizim ilan ettiğimiz tarihlerde, ayrıcalıklarla donatılmış olan bu kampa katılma imkanınız yoksa, ister kendi çevrenizdeki özel arkadaşlarınızla, isterseniz kendi çalışma grubunuzla birlikte zaman ve kişi sayısını siz belirleyin biz de size eğitim, planlama ve rehberlik alanında profesyonel destek verelim.

Kamplarımız, rezervasyondan fotoğraf çekim anı ve sonrasındaki hizmetlere varıncaya kadar, öncesi ve sonrasıyla birlikte, alanında uzmanlaşmış profesyonel kadrolar tarafından ve titiz bir çalışmayla koordine edilir. Kamp ve Fotoğraf Gezisine katılan her bireyin sadece işine odaklanması düşünülerek ve mutlaka hayal ettiği fotoğrafları elde etmesi amacına göre planlanır. Ancak, katılımcının fotoğrafik bilgi alt yapısı ve yetersiz ekipman tercihleri ile kişisel sağlık sorunları ve olumsuz hava koşulları gibi  olağan dışı sebeplerden kaynaklanan nedenleri ortadan kaldırma zorunluluğumuz olmasa da, imkanlar ölçüsünde giderilmesi noktasında destek sağlanır.

Bu program İzmir Fotoğraf Akademisi ve Molarize Turizm Seyahat Acentesi işbirliğiyle gerçekleşir, hedefe yönelik uyum ve disiplinli bir çalışma gerektiren, anbean uyulması gereken kurallar dizini ile planlanmış bir etkinliktir. Bu nedenle kâr amacı olmadan, katılımcıların beklenti seviyelerini yüksek tutmaması gayesi de güder.

Açık alan Fotoğraf çalışmaları ve Fotoğraf gezilerimiz esnasında öncelikli olan, katılımcının ve tüm ekibin güvenliği  olup, lüzumu durumunda hem yöreyi hem de fotoğrafı bilen uzmanlardan rehberlik  hizmeti alınır. 

Birinci Tercih / Güney kaçkarlarda Erken Bahar

1. Gün : Erzurum'da buluşma ve şehir merkezli uygulama çalışmaları sonrasında konaklama Erzurum ( Mimari, insan ve geleneksel yaşam )

2. Gün : Narman Peribacaları, Tortum, Çoruh Vadisi, Eski Yusufeli, konaklama Pansiyon ( Doğa, Manzara, akarsu, insan ve geleneksel yaşam )

3. Gün : Kaçkarlarda Baharı fotoğraflamak için karlar henüz erimeden yayla yollarındayız konaklama Pansiyon ( Yayla, Doğa, Manzara, akarsu şelale insan ve geleneksel yaşam)

4. Gün : Muhteşem manzaralar eşliğinde doğa, macro detay  konaklama Pansıyon

İkinci tercih / Karçallarda Bahar

1. Gün : Kars'ta buluşma şehir merkezli  uygulama çalışmaları sonrasında Karadenizin en doğusunda 5 gün yeşilin ve çiçek çeşitliliğinin en yoğun olduğu, akarsuların en çoşkulu aktığı  binbir çeşit türünyaşam alanı olan Türkiye'nin  tek yağmur ormanlarında olacak Mimari, Doğa, Manzara, akarsu, insan ve geleneksel yaşam fotoğraflarıyla dolu bir 5.gün sonunda Rize'den dönüş yapacağız.

Üçüncü Tercih /  Laz Yaylalarında erken Bahar

1. GÜN ; 

Rize'de buluşma, Fırtına vadisine gidiş, Program akışı hakkında genel bilgilendirme, eksiklerin giderilmesi, Fırtınada akşam yemeği ve konaklama yemek sonrası fotoğraf söyleşileri

2. GÜN ;

Konaklama tesisinde alınacak kahvaltı sonrasında  Çamlıhemşin üzerinden, Fırtına vadisinin az bilinen yan kolları içinde macera ve yol üstü fotoğraflarıyla dolu, keyifli bir yolculuk... Bölgenin endemik tür çeşitliliği açısından en zengin "Bal Vadisi"ne giriş, muhteşem bir orman dokusu içinde gün boyu fotoğraf... Doğa,manzara, akarsu ve şelale fotoğrafları yanında şansınız varsa vahşi doğa unsurları ve sizin yaratıcılığınıza bağlı olarak karşınıza çıkacak farklı doku fotoğrafları gün boyu çalışma konumuz olacak.

Çalışmalar esnasında ışık kullanımı ışığı ölçme, değerlendirme ve yönetme teknikleri konusunda uygulamalı eğitimler...Burada dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı, daha ilk günden hafıza kartınızı doldurmamak olacak...Çünkü artık bölgenin en bakir alanları "Laz yaylalarında" olacaksınız; telefonlar çekmez,internet olmaz; yani kısaca siz, fotograf makineniz ve ekip arkadaşlarınız olacak yanınızda... Bir diğer önemli anımsatmamız ise "gördükleriniz karşısında şaşkınlığınızı çok çabuk atın üzerinizden" olacak...Biliyorum yemek-içmek nasıl olacak diye merak ediyorsunuz, içecek su taşımanıza gerek yok, dağ taş zaten su ama yemek konusu başka; her ne kadar fotoğraf kovalamaktan yemek aklınıza pek gelmeyecek olsa da halsizlikten düşüp kalmayın diye siz, siz olun yanınıza kan şekerinizi dengeleyecek  atıştırmalık birşeyler alın...

Biliyoruz gideceğimiz yayla isimleri ve konaklama merkezlerini de merak edecek, isimlerini önceden bilmek isteyeceksiniz; kusura bakmayınız söylemiyoruz, neden mi ? Hiç beklemediğiniz bir kalabalıkla karşılaşıp kadrajınız içine lüzümsuz görseller girmesin diye... O sebeple bugün konaklayacağımız yaylanın adı da bizde saklı, sadece muhteşem bir yeşil doku içinde mütevazi bir kaç yayla evi, aralarına sıkıştırılmış yine birkaç çakma villamsıları saymazsak oldukca beğeneceğiniz çok özel bir alan olduğunu söyleyebiliriz... Akşam yemeği konaklama merkezinde, yemek sonrası günün değerlendirilmesi ve ertesi günün planlaması ve tabi elde edilen fotoğrafların  tüm teknik analizlerini birlikte yapıyoruz...

3. GÜN ; Bugün ne mi yapıyoruz? çok keyifli bir uykudan erkenden uyanarak kahvaltımızı alıyor, akşamdan hazırladıgımız çantalarımızı servis aracına taşıyor, fotoğraf makinemizin hafıza kartını yeniliyor pilini tam şarj ederek yayladan ayrılıyoruz. Burada biraz daha kalsaydık dyeceksiniz ama yapacak birşey yok yolumuz uzun ve bir dünya fotoğraf var çekilecek, hem de bu zamana kadar herkesin çektiği fotoğraflardan çok farklı...

Ne kadar iddialıyız değil mi ? 25 yıldır bölgeyi adım adım dolaşarak fotoğraflamış olanlarla birlikte olunca böyle oluyor, affola...6Km lik bir yayla yolunda, Kaçkarların ulu doruklarından kopup gelerek buzul göllerini boşaltan, asırlardır çoşuyla akan bir dere kıyısında zaman, zaman durup küçük fotoğraf molaları veriyoruz; tam burada bir anımsatma daha, aman siz siz olun böğürtlen ve Likapaları fazla yiyerek şekerinizi tavan yaptırmayın ( benden söylemesi ).  Vadinin sonunda  adını şanını pek duymadığınız  geleneksel yaylacılık yaşamının sürdürüldüğü iki laz yaylamız sizi bekliyor; siz de isterseniz burada mola der, günlük yaşamı fotoğraflarsınız ya da akşam eve dönen koyun keçi ve inek sürülerini bekleyerek klasik mimari ve insan mekan, insan portre fotoğrafları çalışabilirsiniz...Röportajlar yaparak ses kaydı alabilir, genel yaşam hakkında bilgiler edinerek kaydedebilirsiniz... Bir gün lazım olur benden söylemesi... Eğer ki ben beklemem derseniz 1 Km gibi kısa bir yol yürüyüşü yaparak  arkasında muhteşem dağ silüetlerinin bulunduğu, 2.400m rakımdaki ikinci yaylamıza gidebilir, insan mekan, portre, dağ, doğa manzara fotoğrafları çalışarak günü sonlandırabilirsiniz... Bakın işte burada bir sürpriz daha bekliyor olacak sizi... insan hikayeleri, yayla evlerinde yöresel yemekler... Akşam oldu haydi gidiyoruz diye ısrarlı bir şekilde bağıran bir ses duyarsanız yadırgamayın, vardır bir bildiği diyerek düşün peşine.... Bir önceki yaylada sizi bekleyen servis aracınıza ulaşmak için dönerken karşınızda vadiyi yalayarak yükselen bir yer dumanı gelirse adım gibi eminim hiç biriniz yürümeyecek... fotoğraf çekmek için bir yarış, bir yarış... arkadaşlar merak etmeyin çok daha iyisini fotoğraflayacaksınız diyen olsa da... Kısa bir arac yolcuğu sonrasında üçüncü yayladaki konaklama tesisine muhtemelen sis içinde girdiğimizde ise eminim yorulmuş olacaksınız ve akşam yemeği, çay kahve ikramları derken sonrasında dinlenmeye geçiyoruz...

4. GÜN ; Bugün ne mi yapıyoruz; bir gün önce sisten göremediğiniz muhteşem bir yayla ayaklarınızın altında olacak; elinizi uzatınca değecek kadar  yakın olan Kaçkar Dağlarının ulu doruk silüetlerini görünce adım gibi eminim yine buradan da ayrılmak istemeyeceksiniz... Günün en keyifli saatinde, "Haydi, haydi..." diyen o bildik sesi yine duyacak,eminim bütün tur süresince de sevmeyeceksiniz... Sabah kahvaltısından hemen sonra, belki de gün ışırken, yayladan aşağılara doğru akıp giden bir hareketlilik gözlemleyeceksiniz, dönüş göçü... "bence fotoğraflamaya deger kaçırmayın.." diyecek o sevimsiz ses; karar sizin... Taş ve ahşap ustalığının ince örnekleriyle bezenmiş yayla evlerinin bazıları kapılarını kapatmış olacak kışa hazırlık maksatlı ama bir çoğunda insan olacak fotoğraflamak için; servis aracımız hareket edinceye kadar zamanınız var merak etmeyin... 

Gün ortasına doğru sizi bir Buzul Gölüne götüreceğiz; adı ve yeri yine sürpriz.. Yaylada öğle yemeği alacağımız vakte kadar bolca zamanımız olacak ve 2.600m rakımlardan aşağılara doğru başlayan hareketliliğin, göç dalgasının içinde bulacaksınız belki de kendinizi...Buhteşem manzaralar eşliğinde aşağılara doğru alçalırken gördüğünüz herşeyi fotoğraflamak isteyeceksiniz ve cokca fotograf molası vererek Kaçkar dağları silsilesinin en muhteşem silüetlerini karşıdan fotoğraflayabileceğiniz,renklerin usuldan usula sonbahara döndüğü son yaylamızda mola diyeceğiz... Akşam yemeği Konaklama evimizde olacak, yemek sonrasında bütün etkinliği baştan itibaren değerlendirecek elde ettiğimiz fotoğrafları tek tek gözden geçirerek bir seçki yapacağız;program sonundaki son bir sürpriz için...

5.GÜN ; Bugün ne mi yapacağız ? bölgedeki son günümüz olması sebebiyle çok yorulmayacağız ve Klasik karadeniz turları içinde yer alan bazı yerleri görerek mesela Zilkale, mesela Palovit şelalesi; ancak oralara kadar gitmişken size son bir sürpriz daha yapabilirim eğer Balcılar o bölgede olursa sizi vahşi bir tabiatın ortasına saklanmış bir bal evinde çay içmeye ve geleneksel bal retimi hakkında bilgi alacağınız bir toplantıyla günü de programı da sonlandırmak durumunda kalacağız, yoksa ucağı kaçıracaksınız... isteyen olursa programını uzatabilir, karar sizden yardımcı olmak bizden...

 

Bu program klasik bir Tur organizasyonu değil, İzmir Fotoğraf Akademisi ve Molarize Turizm Seyahat Acentesinin çağrılısı olarak fotoğraf gönül vermiş bilgi ve becerilerini uygulamalı alan eğitimleriyle geliştirmek isteyenlerin katılımı ile gerçekleşen bir Fotoğrafçılık eğitim ve uygulama organizasyonudur.

İzfak-Molarize organizasyonlu fotoğraf kampaları gezi amaçlı olmanın ötesinde, disiplinli bir uygulama çalışması gerektiren, katılımcının fotoğraf eğitimi ve kişisel gelişimine katkı amaçlayan, sosyal ve kültürel faaliyetlerdir. Gidilen yerlerdeki ve kampın gerçekleştiği uygulama alanlarında yaşayan flora ve fauna çeşitliliğini gözlemleyerek fotoğraflamanın ötesinde türlerin devamını engelleyici, onların yaşam alanlarına zarar verici her türlü davranıştan uzak durulur. Fotoğraf çalışma alanlarında yaşayan yerel halk ile kurulacak iletişimde siyasi,etnik ve dinsel konularda tartışma yaratacak  söylemlerde bulunmamak ana kuralımızdır.

Alan çalışmaları esnasında üzerinizdeki giysiden beslenmenize varıncaya kadar bir dizi bilgi sizlere etkinlik öncesi gerçekleşecek olan bilgilendirme toplantılarında aktarılcak olup, bu toplantılara katılarak hem sizi bekleyen olası riskler hem de keyifli ve amacına uygun bir çalışma olması için aklınızda ve yanınızda bulunması gereken bilgiler ayrıca verilecektir. 

Bu toplantıların herhangi birisine katılmadan katılacağınız bu programın tüm kurallarına uymayı önceden kabul etmiş sayılacağınızı lütfen unutmayınız.

Karadeniz fotoğraf kamplarımız bölgenin farklı bir köy veya yaylası ana kamp alanı olarak belirlenerek yapılan etkinliklerdir ve daha önceden görülerek deneyimlenmiş yaşanmışlıklar ışığında program yapılır.

Kampların  yapılması uygun bulunan yerleşkelerde daha önce konaklanmış ve alınacak olan hizmet kalitesi test edilmiştir. Ancak yıldan yıla koşulların hızlı değişiyor olması sebebiyle bu program içeriğinde belirlenen standartlar da bölgesel koşullar gereği değişebilir.

Ayrıca şunu da unutmayın ki bu kamplar esnasında fotoğrafçının  farklı ve yapılmamış olanı görüp yapma isteği ve belgeleme sorumluluğunun gereği olarak, sizleri alışık olmadığınız koşullarla tanıştırarak, yaşam standartlarınızın dışındaki ortamlara kısa süreliğine de olsa götürebiliriz.

Karadeniz Bölgesinde karşınıza çıkacak olan yayla  evleri pansiyon veya  standart bir konaklama tesisi olmanın ötesinde, Anadolu insanının yapısına uygun egzotik yaşam alanlarıdır ki, bir fotoğrafcıya her zaman ilginç anlar yaşatmak dışında görsel bir şölen de sunabilir. Bu nedenle o mekanlarda yaşamak zorunda kaldığınız durumlarda yalnız olmadığınızı bilerek, diğer arkadaşlarınızın da aynı koşullarda yaşadığını aklınızdan çıkartmayınız

Bu program da dahil, İzfak aracılığıyla katıldığınız her programın konaklama yer bilgisi, etkinlikler öncesinde gercekleşen ön bilgilendirme toplantısında ayrıca verilecektir.

LÜTFEN DİKKAT !... Bu sayfa içindeki ödeme hanesinde yazılı olan ücret, toplam ücret değil,sadece etkinlik katılım payının bir kısmını içeren ön ödeme miktarıdır. Programın toplam maaliyeti İş ortağımız olan Molarize Turizm Seyahat Acentesinin insiyatifinde olup katılım talebinde bulunanlara SMS veya E-posta yoluyla bildirilecektir. Bilgilendirme toplantıları esnasında Program en ince ayrıntılarına kadar paylaşılacaktır. Toplam katılım ücretini öğrenmeden lütfen ödeme yapmayınız...

Katılım bedelini İZFAK üzerinden satın almanız durumunda size iki farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

1-Banka havalesi veya program öncesinde elden ödeme; ( Sadece Üyeler için)
2-Kredi kartınızla güvenli  şekilde sitemizden tek ödeme veya taksitli ödeme ya da arzu ettiğiniz zaman diliminde şahsınıza özel oluşturulmuş ve cep telefonunuza yollayacagımız bir ödeme linki ile ve isterseniz taksitle...

Üçüncü bir seçenek olan nakit taksit yöntemi ise yine sadece üyelik başvuru formunu ofisimize gelerek eksiksiz dolduran (TC kimlik numarası dahil), veya üyelik formunu diğer yollardan bize ulaştıran ve tarafımızdan kontrolü yapıldıktan sonra onaylanarak kurumsal üyelik kazanan İZFAK ÜYELERİMİZİN faydalanabileceği bir seçenektir.

Nakit taksit yöntemi, hizmet programı veya satın alınan organizasyonun, ilan edildiği tarihten itibaren başlayarak nakit fiyatın vade farksız üçe bölündüğü bir yöntemdir. Mail order formunu kredi kartı ve diğer bilgilerinizi eksiksiz olarak dolduruyorsunuz fakat biz kartınızdan tahsilât yapmıyoruz, günü geldiğinde siz havale ya da elden ödeme yapıyorsunuz. Şayet taksit günü ödeme yapamıyorsanız biz formdaki bilgilere dayanarak ve sizi haberdar ederek kredi kartınızdan miktara % 5 ilave ederek tahsilât yapıyoruz.

Her türlü online satın alma yöntemi, ilgili program veya hizmetin detay sayfasında sistemin sizi yönlendirdiği adımları takip ederek eksiksiz yapmanız sonucunda gerçekleşir ve %100 güvenli olarak kredi kartınızdan banka aracılığı ile tahsilatı yapılır. Ödeme yapabileceğiniz kredi kartları ve taksit seçeneklerini satın alma aşamasında görebilirsiniz.

İnternet kullanmıyorsanız satın alma işlemini telefonla ile de yapabilirsiniz.

İZFAK ÜYELİK işlemlerinizi eksiksiz yapmanız durumunda ileri tarihlerde uygulanacak organizasyon ve hizmet kampanyalarından ve diğer avantajlardan öncelikli yararlanırsınız.

Organizasyon ve diğer hizmetlerimizi satın almadan isterseniz ön rezervasyon da yapabilirsiniz. Opsiyon tarihine kadar ödeme yapmadığınız durumda kaydınız silinir.Kendi adınıza veya grup adına çoklu kayıt yapabilirsiniz. Daha sonra bu bilgileri güncelleyebilir, ön rezervasyonunuzu kesinleştirebilir ya da iptal edebilirsiniz.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR :

İZFAK Üyesi olmayanlar da ilan edilen katılım paylarını ödeyerek bu programda yer alabilirler. Maaliyet hesaplamaları Hava alanından itibaren tüm ulaşım ve transferler, etkinlik süresince sabah kahvaltıları ve  akşam yemekleri, Acente komisyonu, Eğitmenlik, Rehberlik ve Sigorta bedellerinden katılımcıların payına düşecek olan ücretler bilgilendirme toplantılarında akılda soru kalmayacak şekilde paylaşılacaktır. Lütfen maaliyet bilgisi alınız

KATILIM PAYI ÖDEMESİ : 

Katılım payının ödemesini Kredi Kartınızı kullanarak 3D Security güvencesindeki güvenli alışveriş kanallarımızdan yapabilirsiniz. Unutmayınız; sistemin sağlıklı işlemesi ödeme işleminin sorunsuz gerçekleşmesi için GSM telefonunuzun Bankanız tarafından Kredi kartı hesbınızla ilişkilendirilip tanımlanmış ve ödeme anında telefonunuzun açık ve çekiyor olması gerekir. Aksi halde Bankanızın GSM numaranıza yollayacağı güvenlik kodunu girmeden işleminiz gerçekleşmeyecektir.  

Merak etmeyiniz  izmirfotografakademisi.com’da keyifli bir satınalma ve güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamanız için elimizden gelen her şeyi yaptık. Kredi kartı kullanarak yapacağınız ödemelerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi 256 bit SSL sertifikası ile koruma altına aldık.  

Güvenli alışveriş politikamız gereği, aynı kredi kartı ile aynı gün içinde sadece iki kez ödeme yapabilirsiniz.

 

 

 

Fotoğraf Gezilerimizde temel öncelik Fotoğraf olduğu için aç kalmayı göze almalısınız; Bu gezide ise Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri yöresel,

Öğle yemekleri ise Piknik şeklinde olmak üzere konaklama tesisi veya en yakın yerleşkedeki yerel destek ile satınalma yoluyla gerçekleşir...

Bilgilendirme toplantısında tüm ayrıntılar katılımcılarla paylaşılır...

Vejeteryanların ön bilgi  vermesi zorunludur.

Bu Programda yer almak ısteyen ilk 14 kişi, önceeklikli olarak  https://patikatrek.com/katilim-formu.asp?id=20027 link içindeki katılım formunu doldurarak ön kayıt işlemlerini başlatır; sonrasında ise uçak gidiş dönüş biletlerini elektronik ortamda ibraz edererek toplam katılım payını ödemiş olmaları koşuluyla kesin kayıt işlemleri tamamlanır...

Diğer Geziler

Ege'nin Köylerinde Fotoğraf
Ege'nin Köylerinde Fotoğraf
Uygulamalı Fotoğraf yürüyüşleri
Uygulamalı Fotoğraf yürüyüşleri
Dağ Doğa Fotoğraf Yürüyüşü
Dağ Doğa Fotoğraf Yürüyüşü
Bağ Bozumu-Fotoğraf Yürüyüşü
Bağ Bozumu-Fotoğraf Yürüyüşü
Karadeniz-Laz Yaylaları
Karadeniz-Laz Yaylaları
Kemeraltı Fotoğraf Yürüyüşü
Kemeraltı Fotoğraf Yürüyüşü
İZFAK Doğa Okulu
İZFAK Doğa Okulu
Kış Fotoğrafçılık Kampı
Kış Fotoğrafçılık Kampı
Anadolu'da Fotoğraf Köyleri
Anadolu'da Fotoğraf Köyleri
Ege'de Halk Pazarları
Ege'de Halk Pazarları
Fotoğraf Yürüyüşü
Fotoğraf Yürüyüşü
Dağ Doğa Çocuk
Dağ Doğa Çocuk

Destekçilerimiz

Patikatrek
Türkü Tour
Pokutsal
GeziPort
Molarize
Time Travel