Karadeniz Fotoğraf Kampı 2022

Fotoğraf Galerisi

Karadeniz Fotoğraf Kampı 2022

 

İzmir Fotoğraf Akademisi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Karadeniz Bölgesi Uygulamalı Fotoğraf kampları, Türkiye'nin bu güzel coğrafyası içinde, en az bilinen yerlerde yapılması özelliği ile dikkat çeker. Her bir katılımcının arzuladığı tüm fotoğrafları elde edebilmesi önceliği düşünülerek planlanan bu kamplar, baştan sona eğitim amaçlı olup, ortak arayış ve özellikleri olan fotoğrafçıları bir araya getirerek yapılır. Kampa katılan her fotoğrafcı hangi tür fotoğrafları çekeceğini ve ne tür ekipmanları kullanacağını bilecek şekilde bu kamplara özel olarak hazırlanır.

İZFAK fotoğraf kamplarının tümünde olduğu gibi, Karadeniz Bölgesi Uygulamalı fotoğraf Kampında da sadece fotoğraf odaklı tercihlere öncelikli yer verilir;fotoğraf söz konusu olduğu durumlarda diğer tüm tercihler ikinci dereceden değerlendirilir. Kamp alanları en iyi hizmet sunulacak yerler tercih edilerek belirlenir, fakat bu tercihler hiç bir zaman fotoğrafın önüne geçmeyecek bir beklenti dahilinde yapılır. Kampın amacına ulaşması ve programlandığı biçimde sonlanması için katılımcıların uymakla yükümlü olduğu tüm kurallar kamp öncesi yapılan bilgilendirme toplantılarında kendilerine aktarılır; bu  toplantılara katılma imkanı olmayan uzak şehir  fotoğrafçılarına ise kamp kuralları yazılı olarak mutlaka iletilir ve uymaları beklenir. 

Bu programın tüm ulaşım, transfer ve konaklama organizasyonu ile rehberlik hizmetleri A grubu işletme belgeli Seyahat Acentesi ve TÜRSAB güvencesiyle yapılır

Karadeniz coğrafyası doğal güzellikleri ve kendine has mimari özellikleri yanında, insanlarının cana yakın, konuksever özellikleriyle de dikkat çeker. Bölge coğrafyası, fotoğrafın hangi dalında olursa olsun her konuda çalışmak isteyen fotoğrafçılara cazip imkanlar sunar. Cennet bir yurt köşemiz olan Karadeniz Bölgesinin ilgi çekiciliği bir yana, İZFAK olarak yıllardan beri gerçekleştirmekte olduğumuz önceki organizasyonlarımızın tecrübe ve deneyimlerinden de faydalanarak her yıl, Karadeniz coğrafyasının farklı bir yöresinde düzenli olarak fotoğraf çalışma kampları yapıyoruz. Fotoğrafa yeni başlayanlardan tutun da, usta ve profesyonellere varıncaya kadar farklı gruplar halinde katagorize ettiğimiz bu kamplarımızda amacımız, fotoğraf aracılığıyla doğa ve insan özelliklerimizi yerinde gözlemleyerek tanımaktır; yine  fotoğraf aracılığıyla yörenin tüm özelliklerini daha geniş bir kapsamda ele alarak yöresel tanıtıma katkı sağlamaktır; bu organizasyonun benzerlerini, tarihlerini burada ilan ettiğimiz zamanın dışında da tekrarlayarak ve bireysel ya da özel gruplar için de gerçekleştiriyoruz.

Eğer bizim ilan ettiğimiz tarihlerde, ayrıcalıklarla donatılmış olan bu kampa katılma imkanınız yoksa, ister kendi çevrenizdeki özel arkadaşlarınızla, isterseniz kendi çalışma grubunuzla birlikte zaman ve kişi sayısını siz belirleyin biz de size eğitim, planlama ve rehberlik alanında profesyonel destek verelim.

Kamplarımız, rezervasyondan fotoğraf çekim anı ve sonrasındaki hizmetlere varıncaya kadar, öncesi ve sonrasıyla birlikte, alanında uzmanlaşmış profesyonel kadrolar tarafından ve  titiz bir çalışmayla koordine edilir. Kampa katılan her bireyin sadece işine odaklanması düşünülerek ve mutlaka hayal ettiği fotoğrafları elde etmesi amacına göre planlanır. Ancak, katılımcının fotoğrafik bilgi alt yapısı ve yetersiz ekipman tercihleri ile kişisel sağlık sorunları ve olumsuz hava koşulları gibi  olağan dışı sebeplerden kaynaklanan nedenleri ortadan kaldırma zorunluluğumuz olmasa da, imkanlar ölçüsünde giderilmesi noktasında destek sağlanır.

Bu program bir Tur organizasyonu değil, hedefe yönelik uyum ve disiplinli bir çalışma gerektiren, an ve an uyulması gereken kurallar dizini ile planlanmış bir etkinliktir. Bu nedenle kar amacı olmadan, katılımcıların beklenti seviyelerini yüksek tutmaması gayesi de güder.

Açık alan Fotoğraf çalışmaları esnasında öncelikli olan, katılımcının ve tüm ekibin güvenliği  olup, lüzumu durumunda hem yöreyi hem de fotoğrafı bilen uzmanlardan rehberlik  hizmeti alınır. 

 

Bu program bir Tur organizasyonu değil, İZFAK üyeleri ve onların yakınlarıyla birlikte, Sosyal Medya grup üyelerinin, daha önce İZFAK etkinliklerinde yer alanların öncelikli katılımı ile gerçekleşen bir eğitim ve uygulama organizasyonudur.

İzfak fotoğraf kampaları gezi amaçlı olmanın ötesinde, disiplinli bir uygulama gerektiren, katılımcının fotoğraf eğitimi ve kişisel gelişimine katkı amaçlayan sosyal ve kültürel faaliyetlerdir. Gidilen yerlerdeki ve kampın gerçekleştiği uygulama alanlarında yaşayan flora ve fauna çeşitliliğini gözlemleyerek fotoğraflamanın ötesinde türlerin devamını engelleyici, onların yaşam alanlarına zarar verici her türlü davranıştan uzak durulur. Fotoğraf çalışma alanlarında yaşayan yerel halk ile kurulacak iletişimde siyasi,etnik ve dinsel konularda tartışma yaratacak  söylemlerde bulunmamak ana kuralımızdır.

Alan çalışmaları esnasında üzerinizdeki giysiden beslenmenize varıncaya kadar bir dizi bilgi sizlere etkinlik öncesi gerçekleşecek olan bilgilendirme toplantılarında aktarılcak olup, bu toplantılara katılarak hem sizi bekleyen olası riskler hem de keyifli ve amacına uygun bir çalışma olması için aklınızda ve yanınızda bulunması gereken bilgiler ayrıca verilecektir. 

Bu toplantıların herhangi birisine katılmadan katılacağınız bu programın tüm kurallarına uymayı önceden kabul etmiş sayılacağınızı lütfen unutmayınız.

Karadeniz fotoğraf kamplarımız her yıl bölgenin farklı bir köy veya yaylası ana kamp alanı olarak belirlenerek yapılan etkinliklerdir ve daha önceden görülerek yaşanmışlıklar ışığında program yapılır.

Kampların  yapılması uygun bulunan yerleşkelerde daha önce konaklanmış ve alınacak olan hizmet kalitesi test edilmiştir. Ancak yıldan yıla koşulların hızlı değişiyor olması sebebiyle bu program içeriğinde belirlenen standartlar da bölgesel koşullar gereği değişebilir.

Ayrıca şunu da unutmayın ki bu kamplar esnasında fotoğrafçının  farklı ve yapılmamış olanı görüp yapma isteği ve belgeleme sorumluluğunun gereği olarak, sizleri alışık olmadığınız koşullarla tanıştırarak, yaşam standartlarınızın dışındaki ortamlara kısa süreliğine de olsa götürebiliriz.

Karadeniz Bölgesinde karşınıza çıkacak olan yayla  evleri pansiyon veya  standart bir konaklama tesisi olmanın ötesinde Anadolu insanının yapısına uygun egzotik yaşam alanlarıdır ki bir fotoğrafcıya her zaman ilginç anlar yaşatmak dışında görsel bir şölen de sunabilir. Bu nedenle o mekanlarda yaşamak zorunda kaldığınız durumlarda yalnız olmadığınızı bilerek, diğer arkadaşlarınızın da aynı koşullarda yaşadığını aklınızdan çıkartmayınız

Bu program da dahil, İzfak aracılığıyla katıldığınız her programın konaklama yer bilgisi, etkinlikler öncesinde gercekleşen ön bilgilendirme toplantısında ayrıca verilecektir.

Bu sayfa içindeki ödeme hanesinde yazılı olan ücret, sadece etkinlik katılım payını içeren bir ön ödemedir. Programın toplam maaliyeti bilgilendirme toplantıları esnasında ortak paylaşımla ayrıca hesaplanır. İZFAK hizmetlerini online satın almanız durumunda size iki farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

1-Banka havalesi veya program öncesinde elden ödeme; ( Sadece Üyeler için)
2-Kredi kartınızla güvenli  şekilde sitemizden tek ödeme veya taksitli ödeme ya da arzu ettiğiniz zaman diliminde şahsınıza özel oluşturulmuş ve cep telefonunuza yollayacagımız bir ödeme linki ile

Üçüncü bir seçenek olan nakit taksit yöntemi ise yine sadece üyelik başvuru formunu ofisimize gelerek eksiksiz dolduran (TC kimlik numarası dahil), veya formu diğer yollardan bize ulaştıran ve tarafımızdan kontrolü yapıldıktan sonra onaylanarak kurumsal üyelik kazanan İZFAK ÜYELERİMİZİN faydalanabileceği bir seçenektir.

Nakit taksit yöntemi, hizmet programı veya satın alınan organizasyonun ilan edildiği tarihten itibaren başlayarak nakit fiyatın vade farksız üçe bölündüğü bir yöntemdir. Mail order formunu kredi kartı ve diğer bilgilerinizi eksiksiz olarak dolduruyorsunuz fakat biz kartınızdan tahsilât yapmıyoruz, günü geldiğinde siz havale ya da elden ödeme yapıyorsunuz. Şayet taksit günü ödeme yapamıyorsanız biz formdaki bilgilere dayanarak ve sizi haberdar ederek kredi kartınızdan miktara % 5 ilave ederek tahsilât yapıyoruz.

Her türlü online satın alma yöntemi, ilgili program veya hizmetin detay sayfasında sistemin sizi yönlendirdiği adımları takip ederek eksiksiz yapmanız sonucunda gerçekleşir ve %100 güvenli olarak kredi kartınızdan banka aracılığı ile tahsilatı yapılır. Ödeme yapabileceğiniz kredi kartları ve taksit seçeneklerini satın alma aşamasında görebilirsiniz.

İnternet kullanmıyorsanız satın alma işlemini telefonla ile de yapabilirsiniz.

İZFAK ÜYELİK işlemlerinizi eksiksiz yapmanız durumunda ileri tarihlerde uygulanacak organizasyon ve hizmet kampanyalarından ve diğer avantajlardan öncelikli yararlanırsınız.

Organizasyon ve diğer hizmetlerimizi satın almadan isterseniz ön rezervasyon da yapabilirsiniz. Opsiyon tarihine kadar ödeme yapmadığınız durumda kaydınız silinir.Kendi adınıza veya grup adına çoklu kayıt yapabilirsiniz. Daha sonra bu bilgileri güncelleyebilir, ön rezervasyonunuzu kesinleştirebilir ya da iptal edebilirsiniz.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR :

İZFAK Üyesi olmayanlar ilan edilen katılım paylarını ödeyerek bu programda yer alabilirler. Maaliyet hesaplamaları Hava alanından itibaren tüm ulaşım ve transferler, etkinlik süresince sabah kavlatıları ve  akşam yemekleri, Acente komisyonu, Eğitmenlik, Rehberlik ve Sigorta bedellerinden katılımcıların payına düşecek olan ücretler bilgilendirme toplantılarında belirlenir. Lütfen maaliyet bilgisi alınız

KATILIM PAYI ÖDEMESİ : 

Katılım payının ödemesini Kredi Kartınızı kullanarak 3D Security güvencesindeki güvenli alışveriş kanallarımızdan yapabilirsiniz. Unutmayınız; sistemin sağlıklı işlemesi ödeme işleminin sorunsuz gerçekleşmesi için GSM telefonunuzun Bankanız tarafından Kredi kartı hesbınızla ilişkilendirilip tanımlanmış ve ödeme anında telefonunuzun açık ve çekiyor olması gerekir. Aksi halde Bankanızın GSM numaranıza yollayacağı güvenlik kodunu girmeden işleminiz gerçekleşmeyecektir.  

Merak etmeyiniz  izmirfotografakademisi.com’da keyifli bir satınalma ve güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamanız için elimizden gelen her şeyi yaptık. Kredi kartı kullanarak yapacağınız ödemelerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi 256 bit SSL sertifikası ile koruma altına aldık.  

Güvenli alışveriş politikamız gereği, aynı kredi kartı ile aynı gün içinde sadece iki kez ödeme yapabilirsiniz.

 

 

 

Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri yöresel,

Öğle yemekleri ise Piknik şeklinde olmak üzere konaklama tesisi veya en yakın yerleşkedeki yerel destek ile satınalma yoluyla gerçekleşir...

Bilgilendirme toplantısında tüm ayrıntılar katılımcılarla paylaşılır...

Vejeteryanların ön bilgi  vermesi zorunludur.

Diğer Geziler

İZFAK Doğa Okulu
İZFAK Doğa Okulu
Karadeniz-Laz Yaylaları
Karadeniz-Laz Yaylaları
Dağ Doğa Fotoğraf Yürüyüşü
Dağ Doğa Fotoğraf Yürüyüşü
Ege'nin Köylerinde Fotoğraf
Ege'nin Köylerinde Fotoğraf
Bağ Bozumu-Fotoğraf Yürüyüşü
Bağ Bozumu-Fotoğraf Yürüyüşü
Uygulamalı Fotoğraf yürüyüşleri
Uygulamalı Fotoğraf yürüyüşleri
Kış Fotoğrafçılık Kampı
Kış Fotoğrafçılık Kampı
Anadolu'da Fotoğraf Köyleri
Anadolu'da Fotoğraf Köyleri
Ege'de Halk Pazarları
Ege'de Halk Pazarları
Dağ Doğa Çocuk
Dağ Doğa Çocuk
Kemeraltı Fotoğraf Buluşması
Kemeraltı Fotoğraf Buluşması

Destekçilerimiz

Patikatrek
Türkü Tour
Pokutsal
RakaniTur
GeziPort
Molarize