Uygulamalı Fotoğraf Gezileri

Ege'de mevsim, birbirinden güzel etkili fotoğraf almak için en uygun zamana dönüyor; Güneşin yumuşak ışık ile bolca görünür olduğu bahar aylarına girmeye hazırlandığmız bu günlerde gökyüzünde pamuk pamuk bulutları görmek mümkün olacak. Kimi zaman doğada açık alanda, kimi zaman da buram buram Anadolu kokan bir köyde farklı konu başlıkları altında fotoğraf çalışıyor olacağız artık.. 

 

İZFAK Grup olarak her hafta sonu olmasa da en geç 15 günde bir yoğun bir koşturmaca ile yine yollardayız, lakin bu yollar alışık olduğunuzdan biraz farklı. İzfak uygulamalı Fotoğraf Gezileri direkt hedefe yönelik çalışmalar olsa da bazen doğada patikalarda ve açık alanda, az bilinen yerlerde yürüyerek doğayı gözemliyor, Mevsimsel değişkenler ve renklerin peşinde, deneyimli yol kılavuzlarımızın belirlediği özel çekim alanlarında doğal yaşamı da izliyor ve fotoğraflıyor olacağız.

 

İZFAK grup olarak yapacağımzı bu alan çalışmaları çoğunlukla Proje atölyelerimizde görev almış kursiyerlerimiz ya da sergi hazırlığı içindeki arkadaşlarımızın grup çalışmalarını kapsıyor olacak. Ancak unutulmasın ki her zaman alternatifli çekim alanlarına da ulaşacak ve genel maksatlı çekimler de yapacağız: Bu amaçla bazen sulak alanlarda ve doğanın farklı katmanlarında yaşamını sürdüren tüm habitatı kendi doğal mekanları içinde görüntülemek peşine de düşebiliriz. Doğa-Makro detay fotoğraflarına ilgi duyan fotoğrafçıların arayıp da bulamadığı zaman dilimlerini de kaçırmak istemeyiz değil mi; sessiz, sakin ama biraz emek ve yorulmak isteyen yani alışık olduklarınızdan farklı ve zor mekanlarda çalışırken bulursanız kendinizi sakın şaşırmayın.. Yoğun kalabalıkların özellikle de kıyı şeridine yakın doğal alanları işgal etme ayları başlamadan bir yandan doğanın o tanıdık doyumsuz dinginliğini yaşıyor, diğer yandan  toprak ve sudan ekmek parası kazanmaya çalışanların, yani toprağa düşüp suya karışan alınterinin de peşine düştüğümüz günlerdeyiz; Anadolu coğrafyasındaki az bilinen bu yaşamları belgelemek adına.

 

İzfak üyeleriyle birlikte başka gruplardan ve dışarıdan gelecek fotoğrafçı dostlarımızın da katılımıyla oluşacak olan ekibimiz, bu uygulama çalışmamız esnasında gün gelecek Belgesel, Sokak ve İnsan mekan, doğa makro detay, Mimari ve Tarih konulu fotoğrafları özel çekim çalışmaları  olarak yaparken bazen de, bir ya da birden fazla konuyu aynı çalışma içinde gerçekleştirmek imkanı bulacaklar. Sabahın erken saatlerinde başlayacak olan çekim çalışmaları gün sonuna kadar devam edecek. Gün sonunda ise bazen konaklama tesisilerimizin bize sunduğu imkanları kullanarak bazen de şehre dönüş anında servis aracı içinde günün değerlendirmesini yapıp, elde edilen fotoğraflar alanında uzmanlaşmış fotoğrafçıların bilgi dağarcığından taşan sobetlerle yeniden şekilleniyor fotoğraflı günlerimiz.

 

Sadece üretim odaklı ve disiplinli bir çalışma ile gerçekleşecek olan bu uygulamaların detayları  hakkında ön bilgilendirme toplantıları da yapılarak katılımcıların konsantrasyon ve uyum sorunu yaşamamaları sağlanacak ve bu toplantıların tarihleri her bir katılımcıya özel mesajla iletilerek ilan edilen gün ve saate hazır bulunması istenecektir.

 

Bu programın tüm ulaşım ve transfer organizasyonu A grubu işletme belgeli Seyahat Acentesi ve TÜRSAB güvencesiyle yapılır

İzmir'de ilk buluşma noktamız  BOSTANLI İNG BANK önünden olup, servis aracımız Karşıyaka ANIT önünde bekleyen katılımcıları da alarak KONAK Sakıp Sabancı Kültür Merkezi önüne gelir ve kesin harektle şehirden ayrılır. Servis güzegahı üzerinde oturan katılımcıların biniş noktalarını bildirmeleri durumunda servis araclarımıza yoldan dahil olma imkanları vardır. Servis hareket saatleri gidilecek yer ve yapılacak çalışmaların amacına uygun zaman dilimlerinde değişkenlik arzedebilir; o yüzden  lütfen bilgi alınız...

 

İZFAK üyesi olmasanız dahi misafir katılımcı olarak bizimle birlikte bir çalışmada yer alabilirsiniz; bunun için yapmanız gereken önce bize uğrayarak  çalışma programı hakkında ayrıntılı bilgi almak ve bu sayfada ilan edilen katılım paylarını online olarak ödemek olacak.

 

Bu programda neler var ?

 

Bu programın çalışma alanlarını her zaman özel olarak belirliyoruz ve özel izinlerle alanda çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız bir amaç ve hedefe yönelik uygulamalar olup öncelik arzeder; bunun dışında kalan zamanları da yine planlı bir şekilde değerlendirebiliriz ki, Macro fotoğraf çekimleri yapmak mümkün; çalışma alanımız bazen Manisa bazen de Aydın  İl sınırları içinde olacak ve ilan edilen programa alternatif olacak programları alanda ve anında yapmak imkanımız var. O nedenle alanda karşımıza çıkacak koşullara göre tercihler yaparak farklı konuları da çalışabiliriz.

 

Olabilecek en uygun zaman dilimleri içinde varmayı planladığımız çalışma bölgemizde birbirinden farklı tür konu başlıklarını çalışmak her zaman mümkün bu nedenle uygun olan kişisel çekim araç ve gereçlerinizi yanınızda bulundurmanız önerilir. Sizi nelerin beklediği veya o gün neler çekebileceğiniz bilgisi ile yanınızda olması gereken ekipman bilgisi de bilgilendirme toplantılarında szinle paylaşılacak.

Bu program kapsamındaki ana çalışma konumuz ise ; Geleneksel el sanatları, sokak-İnsan ve insan-meslek olacak.

 

ÇALIŞMA BÖLGEMİZDE HAVA DURUMU 

Alan çalışmalarımız esnasında bölgedeki hava durumu: Gökyüzü parçalı bulutlu, kısmen güneşli, Yağış yok, Maksimum UV 3 faktör ( Orta ) Rüzgar Kuzeyden ve 20 Km saat hızla esecek. Sıcaklık 10 'C

Bu Program günübirlik olup konaklama yapılmayacaktır.

Yoğun bir çekim programı olması sebebiyle mutlaka evden kahvaltı yaparak ayrılın ve ana yemek saatine kadar çantanızda atıştırmalık bir şeyler ve meyve bulundurun. Çantanızda ayrıca bir şişe içme suyu bulundurmayı da ihmal etmeyin. Öğle saatlerinde çekim alanında çalışıyor olacağımızdan yemek ihtiyacımızı yanımızda getirdiklerimizle giderirken çekim sonu ileri saatlerde gidilen yere ait yöresel mutfak özelliklerinin kendine has tatlarıyla tanışabiliriz. Ancak şunu unutmayın ki bizimle fotoğrafa geliyorsanız aç kalmayı göze almanız gerekli çünkü biz bu yola önce fotoğraf odaklı çıkıyoruz. Bu  program gezi ya da hizmet beklentisi içinde olacağınız bir TUR organizasyonu değildir.

 

 

 

Bu programa katılmak istiyorsanız her yeni güne mutlaka akşamdan hazırlık yaparak başlayınız ve bu hazırlıklar ilk önce Fotoğraf makinenizi kontrol etmek olsun. Hafıza kartlarınızı fotoğraf çantanıza koymayı ve pilinizi şarj etmeyi unutmayınız. 

 

Yedek pillerinizi yanınızda bulundurunuz. Çalışma alanları hakkında bizden bilgi alarak ekipman tercihlerinizi belirleyiniz, amaçlanan fotoğrafarı elde edebilmeniz için objektif seçimlerinizi doğru yapınız.Tercih ettiğiniz objektiflere uygun Filtrelerinizi çantanızda bulundurmayı unutmayınız. Işık yansıtıcı panel ve difüzörleriniz de yanınızda bulunsun. Varsa diğer aydınlatma aparatlarınızı da çantanıza koyunuz...

 

Sabah evden çıkmadan önce mevsim koşullarına ve çalışma alanlarındaki genel duruma uygun, rahat giysileri tercih ediniz.Mutlaka Sabah kahvatısı yaparak evden ayrılın.Eğer sürekli kullandığınız bir  ilacınız varsa mutlaka yanınıza alın ve çantanızdaki yeri hakkında bir kişiyi  bilgilendirin; geride bıraktığınız bir kişiye nereye ve ne amaçla gittiğinizi, ne zaman eve  döneceğinizi mutlaka bilgi notu  olarak bırakınız. Son kontrollerinizi yapmadan ve en önemlisi kimlik kartınızı almadan evden ayrılmayınız.

 

Bu program bir TUR organizasyonu değildir; bu nedenle hizmet ve konfor beklentisi içinde olmayınız.Ancak program başlangıcından sonuna kadar tüm ulaşım ve transferler ile diğer yasal prosedürlerin A grubu işletme belgeli Seyehat Acentesi ve TÜRSAB güvencesiyle yapılacağını da bilmenizi isteriz. 

 

Bu programda yer alacak olan katılımcılar ilan edilen katılım payını online olarak web sayfası üzerinden öderler. Bu ücrete; İzmir'den başlayıp İzmir'e dönüş servis transfer ulaşımı, sigorta bedeli, organizatör, Acente katılım payı, servis aracında yapılacak ikramlar ve KDV dahildir.

 

Ören yerlerine giriş, yemek ve içecek ücretleri katılım payı ücretine dahil değildir bu ödemeleri kişiler kendileri yaparlar.

 

Web sayfası üzerinden yapılan ödemelerin geri iadesi yapılmaz, ancak fotoğraf çekim koşullarının uygun olmaması gibi farklı nedenlerden organizasyonun İZFAK tarafından iptali  veya ertelenmesi halinde ödenen meblağ bir sonraki etkinlikte kullanılmak üzere katılımcı adına alacak kaydedilir. Bu şekilde katılımcının hakkı zayi edilmemiş olur.

 

Katılımcının her hangi bir nedenle resmi bildirim yapmadan ilan edilen buluşma saatlerinde servis aracına yetişememesi de dahil olmak üzere gelmemesi durumunda (etkinlikte yer almaktan kendi rızasıyla vaz geçmiş sayılacağından) ücret iadesi ve daha sonra kullanım hakkı vermez bu durumda ödenen ücret İzfak adına gelir keydedilir. 

 

KATILIM PAYI ÖDEME BİLGİSİ  (ÖNEMLİ ):

Bu program için yapılması gereken katılım payının ödemesini Kredi Kartınızla 3D Security güvencesindeki güvenli alışveriş sitemiz kanallarıı kullanarak veya PayPal hesbınızdan da yapabilirsiniz. Unutmayınız; Kredi Kartı ile yapacağınız ödemelerde sistemin sağlıklı işlemesi, ödeme işleminin sorunsuz gerçekleşmesi için GSM telefonunuzun Bankanız tarafından Kredi kartı hesbınızla ilişkilendirilip tanımlanmış ve ödeme anında telefonunuzun açık ve çekiyor olması gerekir. Aksi halde Bankanızın GSM numaranıza yollayacağı güvenlik kodunu girmeden işleminiz gerçekleşmeyecektir.  

 

Lütfen Unutmayınız ; Güvenli alışveriş politikamız gereği, aynı kredi kartı ile aynı gün içinde sadece iki kez ödeme yapabilirsiniz.

 

GENEL BİLGİLER
  • BAŞLANGIÇ TARİHİ :Sürekli
  • Progr. BİTİŞ TARİHİ :Bir gün
  • MAKSİM.KATILIMCI :16
  • BULUŞMA NOKTASI :İzmir
  • ULAŞIM ARAÇLARI :Özel servis
  • EĞTM.FOTOĞRAFÇI :Z.AYDIN
  • BİLGİLENDİRME TA :18.09.2018
ÜCRET : 80 TL (KDV DAHİL)
PayPal Ödeme Seçenekleri