Sokak Fotoğrafçılığı

Sokak fotoğrafçılığı fotoğrafçılığın esas çıkış noktasıdır.Bir sokak fotoğrafçısı için konu sorunu olmadığından, hatta sokaklar yaşamı çevreleyen birimlerin yerleşim alanı olduklarından sokak fotoğrafçıları hiçbir zaman fotoğraflarını çekmeden önce konu hakkında uzun uzadıya düşünmek zorunda kalmazlar. 

 

 İçerik ;

Sokak fotoğraflarınızın başarılı olabilmesi için, konunun herhangi bir şey ifade etmesinden ziyade, karelerinize bakanlara çok şey ifade etmesi gerekir.Bir sokak fotoğrafçısı her zaman insan yaşamının içindedir ve objektifi genellikle yaşamın kendisine çevrilidir. Etrafımızdaki çoğu insandan farklı olarak, bakmak ile görmek fiillerinin ayrımını çoktan yapmışlardır. Sokak fotoğrafçısı, insanların hayatını daha iyi gözlemleyebilen bir karaktere sahiptir. İletişim kurma ve gözlem yapma yeteneğini en üst  düzeyde tutmak olmazsa olmazıdır...Bu becerileri edinmek için sokaklarda fotoğraf peşine düşen en usta yeteneklerin deneyim bilgi birikimlerini öğreneceksiniz bu atölyede

 

Seminer sonunda kazanılacak beceriler;

Sokak Fotoğrafcılığı nedir, nasıl yapılır onu öğrenirken,İyi iletişim kurmayı,gözlem yaparak ön sezilerinizi kuvvetlendirmeyi ve daha bir dizi kişisel eğitim sürecini uygulamalı olarak yaşayacaksınız bu atölyede. Engin bir hayat deneyimi kazanacak,olası olayları çok önceden görebilme yetiniz kuvvetlenecek, bu alanda başarılı fotoğraflar elde etmek için gerekli ekipman seçimi ve kulanım becerisi kazanarak sokaklarda fotoğraf çekmenin en ince ayrıntılarını öğrenecek ve uygulayacaksınız.

 

Kimler katılmalı ;

Temel fotoğrafcılık Eğitimi almış,Kompozisyon bilgisi olan ve ilgi duyan herkes bu programa katılabilir.

 

Anlatım ve uygulama şekli ;

Sekiz saatlik bir teorik ders sonrasında alanda yani sokaklarda bir tam gün aktif uygulama yapacaksınız; çekimlerin hemen sonrasında ise elde edilen tüm fotoğraflar sokak fotografçılığı kriterleri ışığında değerlendirilerek eksik ve yanlışlar sergilenerek öğrenme şekli pekiştirilecektir.

 

EĞİTİM TARİHLERİ
Sürekli
5 Gün
EĞİTMENLERİMİZ
ÜCRET : 350 TL (KDV DAHİL)
Kredi Kartları Ödeme Seçenekleri