Sonbahar Fotoğraf Kampı

Doğanın bir çok nimetini gözler önüne serdiği mevsimdir Sonbahar. O büyülü mevsimde doğada yaşanan renk değişimi birçok fotoğrafcı için ilgi merkezi olurken, çok cazip gelen bir çekim konusu da oluverir. Bahar aylarından itibaren tamamen yeşil görünen bir orman dokusu veya kırsal alanlar, sonbaharla birlikte sarı-turuncu-kırmızı renklere bürünürek çekicilik kazanırlar. Sonbahar fotoğrafçılığı dendiğinde Türkiye'de ilk akla gelen çalışma alanı, Bolu Yedigöller olurken rengarenk sonbahar fotoğrafları çekmek için ille de Yedigöller’e gitmeğe de gerek yoktur aslında. (Günü birlik programlar için lütfen bilgi alınız.)

 

Sonbahar fotoğraf kamplarımızda, ya da çok uzaklara gitmeden günübirlik fotoğraf gezilerimizin birinde birbirinden güzel rengarenk fotoğrafları çekmeyi öğrenecek, doğadaki renk değişimi ile birlikte ortaya çıkan tüm güzellikleri yakından takip ederek deklanşöre basacaksınız. Mevsim süresince hafta sonları bazen bir bazen de iki günlük programlarda bir araya gelerek gerçekleştireceğimiz sonbahar kamplarımız, alanında uzman bir fotoğrafcının gözetim ve denetiminde gerçekleşecek, kamp esnasında karşılaştığınız sorunlar ve sorular ilk anda cevaplanacak. Ancak daha uygun zamanı olan katılımcılarımızla birlikte gerçekleşecek olan bu kampımız daha kapsamlı ve sürekli çekim ağırlıklı olacaktır.

 

Uygulama aşaması ve sonrasındaki uygun zamanlarda elde edilen tüm fotoğaflar anında değerlendirilerek fotoğrafcının başarısına katkı  sağlanacak; beğeni kazanan fotoğrafların arasından seçmeler yapılarak sergilenmek üzere İzfak arşivine dahil edilecektir.


Katılım payının ödemesini Kredi Kartınızı kullanarak 3D Security güvencesindeki güvenli alışveriş kanallarımızdan yapabilirsiniz. Unutmayınız; sistemin sağlıklı işlemesi ödeme işleminin sorunsuz gerçekleşmesi için GSM telefonunuzun Bankanız tarafından Kredi kartı hesbınızla ilişkilendirilip tanımlanmış ve ödeme anında telefonunuzun açık ve çekiyor olması gerekir. Aksi halde Bankanızın GSM numaranıza yollayacağı güvenlik kodunu girmeden işleminiz gerçekleşmeyecektir. 

 

Merak etmeyiniz  izmirfotografakademisi.com’da keyifli bir satınalma ve güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamanız için elimizden gelen her şeyi yaptık. Örneğin kredi kartı bilgilerinizin hiç bir şart altında kaydedilmesi ya da kopyalanması olasılığını, kişisel bilgilerinizin 3.şahısların eline geçmesi ya da 3.şahıslarla paylaşılması olasılığını, özetle bilgi güvenliğinizin zarar görebileceği tüm ihtimalleri düşünerek elimizden geldiğince ortadan kaldırdık. Kısaca Kredi kartı kullanarak yapacağınız ödemelerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi 128 bit SSL sertifikası ile koruma altına aldık. 

 

Güvenli alışveriş politikamız gereği, aynı kredi kartı ile aynı gün içinde sadece iki kez ödeme yapabilirsiniz.

 

İzfak Doğa Okulu Sonbahar renklerini az bilinen coğrafyalarda arıyor; bu kamp, birbiri ardına aynı görselleri görmekten bıkanlar, iki güzel gün içinde farklı türlerdeki ağaç ve bitki çeşitliliği ile sonbahar renk armonisini koşturma telaşı olmadan ve keyifle yaşayarak fotoğraflamak isteyenler için...

Programa katılanlar, 27 Ekim 2017 günü saat 23.00 de İzmir'den özel servis ile ayrılarak,Gölyazı'da yeni günü karşılar (28 Ekim 2017); Yalova Termal tesisilerinde yol yorgunluğunu termal havuzda atar, Atatürk köşkü ve Atatürk Arboretumunu gezerek fotoğraf çeker.

Aynı gün akşamında Yalova Kent ormanları içinde Sonbaharın tam ortasında yer alan konaklama tesisine girerek tesis etrafındaki orman içinde serbest zamanlarını doyasıya fotoğraf çekerek veya keyifli gezintiler yaparak yaşarlar.

Konaklama tesisi içinde bulunan sevimli yemek salonundaki şömine etrafında buluşma ve gecenin keyfini sürdürmek isteğe bağlı; akşam yemeği konaklama tesisinde ve isteğe bağlı...Yemek sonrasında şömine keyfini odalarınızda devam ettirebilirsiniz...

29 Ekim 2017 Sabah kahvaltısı konaklama tesisinde alınarak Sarı yapraklı orman içi patikada 2 Km'lik bir fotoğraf yürüyüşümüz var şelalelere kadar...Yürümek istemeyenler yaylada sonbaharın keyfini görsel olarak yaşar...Çay kahve eşliğinde...

Şelalelerden hemen sonra. yine orman içinde isteyenlerin yürüyerek. isteyenlerin de servis aracıyla ulaşabileceği gizli iki şirin göl Kestane. kayın ve çam ormanları arasında...Göller etrafında kısa gezintiler ve fotoğraf turu var...

29 Ekim 2017 Saat 14.00 de yayladan ayrılış; Samanlı dağları Delmece yaylası yol üstü fotoğrafları için kısa kısa molalar ile dönüş yoluna girilir ve gece saat 23.00 de İzmir de olacak şekilde dönüş yolculuğumuz başlar. İlk gün Sabah Gölyazı'ya uğramaz isek dönüşte akşam gün batımında uğrayabiliriz... Ya da B planı işler...

Ulaşım ; A Grubu TÜRSAB işletme belgeli Seyehat Acentesi ve Karayoluyla yolcu taşıma mevzuatına uygun D2 belgeli özel servis araçlarıyla...

Konaklama ; 1 Gece Otel konaklama Sabah Kahvaltılı

Katılımcı profili ; Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi sporcu Üye ve onların yakınları, İzmir Fotoğraf Akademisi üye ve onların yakınlarıyla takipcilerimize açıktır...Üyemiz olmasanız dahi misafir katılımcı olarak bizimle birlikte bir çalışmada yer alabilirsiniz; bunun için yapmanız gereken önce bize uğrayarak  çalışma programı hakkında ayrıntılı bilgi almak ve bu sayfada ilan edilen katılım paylarını online olarak ödemek olacak.

 

Minimum katılımcı sayısı 10, Maksimum 14 kişi ile sınırlıdır 

 

Bu programın fotoğraf çalışma alanlarına ulaşım ve transferleri ile rebherlik hizmetleri A grubu işletme belgeli Seyehat Acentesi ve TÜRSAB güvencesiyle yapılır.

 

Lütfen üst menüdeki bilgilendirme sekmeleri tek tek okuyunuz

Çınarcık Erikli Yaylası - iki ve üçer kişilik odalarda  Saman evlerde konaklama katılım payına dahil olup; Duble yatak veya iki yataklı odada tek kişi ekstra ucrete tabidir.

Konaklama tesisinde sabah kahvaltısı katılım payı ücretine dahildir. Akşam yemeği ise, Izgara köfte,Garnitür salata,bir çeşit Zeytinyağlı iki çeşit meze veya Karnıyarık, Domatesli Pilav, Salata, bir Zeytin yağlı ve iki çeşit soğuk mezeden ibaret olup 35 TL ekstra ödemeye tabidir. 

Gidilen her yere damak tadımıza uygun yemek taşıma veya temin etme imkanımız yok; bu sebeple tüm gezi süresinde beslenme tercihlerimizin yöresel mutfak özelliklerine uygun gerçekleşeceğini aklınızda tutmanızı önerir, vejeteryan  beslenme alışkanlığı olan arkadaşlarımızın bu program içeriğindeki hizmeti satın almadan önce mutlaka bilgi almasını hatırlatırız. 

Sindirim sisteminizi bozmayacak şekilde beslenme alışkanlığınızın sürdürülebilirliği için lütfen bizi bilgilendiriniz ki yolumuz üzerindeki tesis ve diğer imkanlardan faydalanmanıza olanak yaratabilelim.

Bu program içeriğinde gezi kelimesinin geçmesine bakarak bunun tamamen bir kültür veya kır gezisi olduğunu sanmayın sakın. Hele de hizmet beklentisi içinde olacağınız klasik bir TUR programı hiç değildir. Gittiğiniz yerlerde ilişki içinde olacağınız yerel halk ile din, ırk, milliyet veya siyasi ideolojik tartışma ortamı yaratacak söylemlerden uzak durunuz. İnsan öğesi barındıran fotoğraflarınızın modelin kişilik haklarını ihlal edecek biçimde olmamasına özen gösteriniz, izin almadan, iletişim kurmadan çekim yapmayınız. 18 Yaş altı çocukların fotoğraflarını çekeceğiniz zaman mutlaka abeveyni ile iletişim kurunuz. Bazı yörelerdeki örf adet ve ananeler gereği özellikle kadınlar fotoğraf çektirmeyebilir ki, onları zorda bırakacak eylemlerden kesinlikle uzak durunuz.

 

Çekim alanları içindeki doğal yapıyı bozacak eylemler ve bazı özel türlerin gelişmesine engel teşkil edecek davranışlardan uzak durunuz. Çiçek ve diğer bitkiler,bulunduğunuz ortamda bir hayli çok bile olsalar kesinlikle kopartmayınız; yani kısaca bir şey almanız gerekiyorsa sadece fotoğrafını alıp, bir şey bırakmanız gerektiğinde ise sadece ayak izinizi bırakınız.

 

Bagajınızın doluluk ve büyüklüğünün  yaylalar arası  kısıtlı ulaşım koşullarında size sıkıntı yaratabileceğini, alışık olmadığınız kırsal alanlarda yürüyeceğiniz zamanlarda ayakkabı tercihlerinizin size zor anlar yaşatabileceğini, gideceğiniz coğrafyanın iklim koşullarına uygun olmayan giysilerin de keyfinizi kaçırabileceğini sakın unutamyın. Tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve bu programı kendiniz için olabildiğince keyifli bir hale dönüştürmenin ilk koşulunun ön bilgilendirme toplantılarına katılmak olduğunu aklınızdan çıkartmayınız.

Bu programda ilan edilen ücret, İzmir'den itibaren çalışma ve konaklama alanına kadar olan bölgeler arası ulaşım ve transferler, 1 Gece Konaklama Sabah Kahvaltısı Rehberlik ve Sigorta hizmetlerini kapsar. Ören yerlerine giriş Yolculuklar esnasındaki öğle yemekleri ile Konaklama tesisindeki akşam yemeği ( Mönü için yemek sekmesine bakınız ) ve Alkollü alkolsüz içecekler ekstra ödemeye tabidir.

 

KATILIM PAYI ÖDEME BİLGİSİ  ( ÖNEMLİ ) :

Bu program için yapılması gereken katılım payının ödemesini Kredi Kartınızla 3D Security güvencesindeki güvenli alışveriş sitemiz kanallarıı kullanarak yapabilirsiniz. Unutmayınız; sistemin sağlıklı işlemesi ödeme işleminin sorunsuz gerçekleşmesi için GSM telefonunuzun Bankanız tarafından Kredi kartı hesbınızla ilişkilendirilip tanımlanmış ve ödeme anında telefonunuzun açık ve çekiyor olması gerekir. Aksi halde Bankanızın GSM numaranıza yollayacağı güvenlik kodunugirmeden işleminiz gerçekleşmeyecektir. 

 

 

Lütfen Unutmayınız ; Güvenli alışveriş politikamız gereği, aynı kredi kartı ile aynı gün içinde sadece iki kez ödeme yapabilirsiniz.

GENEL BİLGİLER
  • BAŞLANGIÇ TARİHİ :27.10.2018
  • Progr. BİTİŞ TARİHİ :29.10.2018
  • MAKSİM.KATILIMCI :14 Kişi
  • BULUŞMA NOKTASI :LONGOZ ORMANLARI
  • ULAŞIM ARAÇLARI :Özel Servis
  • BİLGİLENDİR.TARİH :25.09.2018
  • EĞTM.FOTOĞRAFÇI :Z.AYDIN
ÜCRET : 375 TL (KDV DAHİL)
PayPal Ödeme Seçenekleri