Sonbahar Fotoğraf Kampı

Doğanın bir çok nimetini gözler önüne serdiği mevsimdir Sonbahar. O büyülü mevsimde doğada yaşanan renk değişimi birçok fotoğrafcı için ilgi merkezi olurken, çok cazip gelen bir çekim konusu da oluverir. Bahar aylarından itibaren tamamen yeşil görünen bir orman dokusu veya kırsal alanlar, sonbaharla birlikte sarı-turuncu-kırmızı renklere bürünürek çekicilik kazanırlar. Sonbahar fotoğrafçılığı dendiğinde Türkiye'de ilk akla gelen çalışma alanı, Bolu Yedigöller olurken rengarenk sonbahar fotoğrafları çekmek için ille de Yedigöller’e gitmeğe de gerek yoktur aslında. (Günü birlik programlar için lütfen bilgi alınız.)

 

Sonbahar fotoğraf kamplarımızda, ya da çok uzaklara gitmeden günübirlik fotoğraf gezilerimizin birinde birbirinden güzel rengarenk fotoğrafları çekmeyi öğrenecek, doğadaki renk değişimi ile birlikte ortaya çıkan tüm güzellikleri yakından takip ederek deklanşöre basacaksınız. Mevsim süresince hafta sonları bazen bir bazen de iki günlük programlarda bir araya gelerek gerçekleştireceğimiz sonbahar kamplarımız, alanında uzman bir fotoğrafcının gözetim ve denetiminde gerçekleşecek, kamp esnasında karşılaştığınız sorunlar ve sorular ilk anda cevaplanacak. Ancak daha uygun zamanı olan katılımcılarımızla birlikte gerçekleşecek olan bu kampımız daha kapsamlı ve sürekli çekim ağırlıklı olacaktır.

 

Uygulama aşaması ve sonrasındaki uygun zamanlarda elde edilen tüm fotoğaflar anında değerlendirilerek fotoğrafcının başarısına katkı  sağlanacak; beğeni kazanan fotoğrafların arasından seçmeler yapılarak sergilenmek üzere İzfak arşivine dahil edilecektir.


Katılım payının ödemesini  bizden bilgi aldıktan sonra https://izmirfotografakademisi.com/sayfadetay.aspx?id=16 link içindeki banka hesaplarımızdan birisine tercihen Yapı ve Kredi bankası hesabına ZEYNEL AYDIN adına, katılım payının minimum %30 unu nakit olarak ödeyip kesin kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu ödeme programın İptali haricinde hiç bir koşulda geri ödenmez...

 

 

 

 

İzfak Doğa Okulu Sonbahar renklerini az bilinen coğrafyalarda arıyor; bu kamp, birbiri ardına aynı görselleri görmekten bıkanlar, iki güzel gün içinde farklı türlerdeki ağaç ve bitki çeşitliliği ile sonbahar renk armonisini koşturma telaşı olmadan ve keyifle yaşayarak fotoğraflamak isteyenler için...

Programa katılanlar, 26 Ekim 2019 C.tesi günü saat 08.00 de İzmir'den özel servis ile ayrılarak, yol üstünde fotoğraf ve dinlenme molalarıyla birlikte Gölyazı'da gün batımı fotoğraflarıyla günü tamamlar ve Karacabey merkezindeki otele yerleşir.

27 Ekim 2019; Sabah erkenden otelden ayrılarak günün ilk ışıklarında longoz  Ormanlarına giriş yapılarak yerel rehber eşliğinde Longozun derinliklerinde gizli kalmış tüm çeşitliliği fotoğraflamak üzere çalışmaya başlar, öğle yemeklerini piknik şeklinde Longoz içinde alarak gün boyu  fotoğraf peşinde koşulur. 

Aynı gün akşamında Sarı yapraklı ormanlara veda ederek kısa kısa molalar ile dönüş yoluna girilir ve gece saat 23.00 de İzmir de olacak şekilde dönüş yolculuğumuz başlar. 

Ulaşım ; A Grubu TÜRSAB işletme belgeli Seyehat Acentesi ve Karayoluyla yolcu taşıma mevzuatına uygun D2 belgeli özel servis araçlarıyla...

Konaklama ; 1 Gece Otel konaklama Sabah Kahvaltısı dahil

Katılımcı profili ; Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi sporcu Üye ve onların yakınları, İzmir Fotoğraf Akademisi üye ve onların yakınlarıyla takipcilerimize açıktır...Üyemiz olmasanız dahi misafir katılımcı olarak bizimle birlikte bir çalışmada yer alabilirsiniz; bunun için yapmanız gereken önce bize uğrayarak  çalışma programı hakkında ayrıntılı bilgi almak ve bu sayfada ilan edilen katılım paylarını online olarak ödemek olacak.

 

Minimum katılımcı sayısı 10, Maksimum 14 kişi ile sınırlıdır 

 

Bu programın fotoğraf çalışma alanlarına ulaşım ve transferleri ile rebherlik hizmetleri A grubu işletme belgeli Seyehat Acentesi ve TÜRSAB güvencesiyle yapılır.

 

Lütfen üst menüdeki bilgilendirme sekmelerini tek tek okuyunuz

Karacabey Merkezinde şehir oteli - İkişer kişilik odalarda Kajvaltı dahil... Tek kişilik odalarda konaklam farkı 25 TL/gün dür.

Konaklama tesisinde sabah kahvaltısı katılım payı ücretine dahildir. Akşam yemeği ise, şehir merkezinde anlaşmalı lokantalarda kişiye mahsus ödemelidir. İsteyen farklı mekanlardan da yemek hizmeti alabilir.

Öğle Yemekleri şehir ve yerleşim merkezlerinden uzak yerlerde Piknik şeklinde olup, karşımıza çıkacak olası ımkanlar anlık olarak degerlendirilir.

Gidilen her yere damak tadımıza uygun yemek taşıma veya temin etme imkanımız yok; bu sebeple tüm gezi süresinde beslenme tercihlerimizin yöresel mutfak özelliklerine uygun gerçekleşeceğini aklınızda tutmanızı önerir, vejeteryan  beslenme alışkanlığı olan arkadaşlarımızın bu program içeriğindeki hizmeti satın almadan önce mutlaka bilgi almasını hatırlatırız. 

Sindirim sisteminizi bozmayacak şekilde beslenme alışkanlığınızın sürdürülebilirliği için lütfen bizi bilgilendiriniz ki yolumuz üzerindeki tesis ve diğer imkanlardan faydalanmanıza olanak yaratabilelim.

Bu program içeriğinde gezi kelimesinin geçmesine bakarak bunun tamamen bir kültür veya kır gezisi olduğunu sanmayın sakın. Hele de hizmet beklentisi içinde olacağınız klasik bir TUR programı hiç değildir. Gittiğiniz yerlerde ilişki içinde olacağınız yerel halk ile din, ırk, milliyet veya siyasi ideolojik tartışma ortamı yaratacak söylemlerden uzak durunuz. İnsan öğesi barındıran fotoğraflarınızın modelin kişilik haklarını ihlal edecek biçimde olmamasına özen gösteriniz, izin almadan, iletişim kurmadan çekim yapmayınız. 18 Yaş altı çocukların fotoğraflarını çekeceğiniz zaman mutlaka abeveyni ile iletişim kurunuz. Bazı yörelerdeki örf adet ve ananeler gereği özellikle kadınlar fotoğraf çektirmeyebilir ki, onları zorda bırakacak eylemlerden kesinlikle uzak durunuz.

 

Çekim alanları içindeki doğal yapıyı bozacak eylemler ve bazı özel türlerin gelişmesine engel teşkil edecek davranışlardan uzak durunuz. Çiçek ve diğer bitkiler,bulunduğunuz ortamda bir hayli çok bile olsalar kesinlikle kopartmayınız; yani kısaca bir şey almanız gerekiyorsa sadece fotoğrafını alıp, bir şey bırakmanız gerektiğinde ise sadece ayak izinizi bırakınız.

 

Bagajınızın doluluk ve büyüklüğünün  yaylalar arası  kısıtlı ulaşım koşullarında size sıkıntı yaratabileceğini, alışık olmadığınız kırsal alanlarda yürüyeceğiniz zamanlarda ayakkabı tercihlerinizin size zor anlar yaşatabileceğini, gideceğiniz coğrafyanın iklim koşullarına uygun olmayan giysilerin de keyfinizi kaçırabileceğini sakın unutamyın. Tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve bu programı kendiniz için olabildiğince keyifli bir hale dönüştürmenin ilk koşulunun ön bilgilendirme toplantılarına katılmak olduğunu aklınızdan çıkartmayınız.

Bu programda ilan edilen ücret, İzmir'den itibaren çalışma ve konaklama alanına kadar olan bölgeler arası ulaşım ve transferler, 2 Gece Konaklama Sabah Kahvaltısı Rehberlik ve Sigorta hizmetlerini kapsar.

Ören yerlerine giriş, yolculuklar esnasındaki öğle yemekleri ile konaklama tesisindeki akşam yemeği ücrete dahil değildir.

 

KATILIM PAYI ÖDEME BİLGİSİ  ( ÖNEMLİ ) :

 

         Ykrd.Mustafa Bey - İzmir  Şube ( 283 )

          Hesp.No.90053326

   IBAN :TR55 0006 7010 0000 0090 0533 26 

           ZEYNEL AYDIN adına          " LONGOZ ORMANLARI "

           etiketiyle nakit olarak ödenir ve kesin kayıt işlemleri tamamlanır.

 

 • Lütfen bizden program ayrıntıları hakkında bilgi ve "olur" teyidi almadan  ödeme yapmayınız.
 • Ödeme işleminizi yapmadan da kesin kayıt işleminizin tamamlanmayacağını lütfen unutmayınız
 • Yapılan ödemeler Programın komple iptali haricinde her ne koşulda olursa olsun geri iade edilmez.

 

 

GENEL BİLGİLER
 • BAŞLANGIÇ TARİHİ :26.10.2019
 • Progr. BİTİŞ TARİHİ :27.10.2019
 • MAKSİM.KATILIMCI :14 Kişi
 • BULUŞMA NOKTASI :İZMİR
 • ULAŞIM ARAÇLARI :Özel Servis
 • BİLGİLENDİR.TARİH :25.09.2019
 • EĞTM.FOTOĞRAFÇI :Z.AYDIN
ÜCRET : 0 TL (KDV DAHİL)
PayPal Ödeme Seçenekleri