Frig Vadisi Fotoğraf Yürüyüşü

İzfak-İzmir Fotoğraf Akademisi olarak resmi tatil günlerimizi fotoğrafla doldurarak değerlendirme, fotoğraf gezi ve yürüyüşleri ile şekillendirme, alanda uygulamalı çekim tekniklerini kullanarak gezip gördüğümüz yerlerden kayda değer fotoğraf çıkartma çalışmalarımıza  bir yenisini daha ekliyoruz. 19  Mayıs resmi tatil günü ve hafta sonunu da içine katarak çizdiğimiz bu rotamız  bizi ilkçağ dünyasının efsanevi kralı Midas’ın yurdu Phrygia’nın (Frigya) kuzeydeki dağlık bölgesine götürecek.

 

Kurumumuzun gezi danışmanlığını yapan seyahat acentemizin lüzumu halinde bize tahsis edeceği Kokartlı gezi rehberlerimiz Frigya ve Kral Midas hakkında yol boyunca fazlasıyla bilgi verecekler ; bize kalan ise, o bilgiler ışığında karşımıza çıkan tarihi yapı ve dokuları, antik yolları,  doğal oluşumları ve gittiğimiz köylerdeki kısa çay molalarımız esnasında karşımıza çıkan insan  ve yöreye has geleneksel yaşam unsurlarını fotoğraflamak olacak. Bölgesel çalışmalarımız içinde yer alan ve mevsimsel koşullara en uygun en güzel  fotoğrafik unsurların bulunduğu yer olarak bu kez Frig vadisi coğrafyasını seçip planladık.

 

Kısa süreli tatil günlerimizi en doyurucu ve en verimli şekilde fotoğrafla doldurup değerlendirmek adına alışık olduğumuzdan çok farklı bir yol haritası belirledik ve gönlünde fotoğraf olup tarih ve doğayla birleştirmeyi düşünen herkese açık olan bu etkinliğimiz esnasında elde edilen tüm görseller bir seçici kurul tarafından değerlendirilmesi sonucunda bir karma fotoğraf sergisi-gezi albümü ile taçlandırılarak hafızalarımızda kalıcı olacak…

 

Bu Programda Neleri fotoğraflayacaksınız ?

Doğa-Manzara

Tarihi doku-Mimari-Arkeolojik unsur ve yapılar

Anadolu geleneksel köy yaşamı

İnsan Portre

Göl Akarsu

 

Yanınızda Bulunsun

Fotoğraf makinesi ve tüm yedek aksesuarlarınız, aydınlatma aparatları ve şarj cihazları, yedek piller, filtreler

Rahat bir yürüyüş ayakkabısı ve kıyafet, yedek iç giysi

UV koruyucu krem güneş gözlüğü ve şapka

 

 1.            GÜN: Frigya vadisi Fotoğraf Yürüyüşümüz için, 18 MAYIS 2017 Perşembe günü saat 23.00 de Bostanlı-Karşıyaka-Bayraklı-Konak-Kemalpaşa Afyon güzergâhını kullanarak saat 23.30 da İzmir’den yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz Karayolu taşıma mevzuatına uygun koşullardaki D2 belgeli özel servis aracımızla gerçekleşecek olup transfer ve rehberlik hizmetimiz kurumumuzun Partner Acentesi TURSAB üyesi - A grubu işletme belgeli, 9785 Numaralı Geziport Seyahat Acentesi tarafından karşılanacaktır. Yolculuğumuz gece boyunca kısa kısa dinlenme molaları ile devam edecek ve Afyon Gazlıgöl’de bulunan Termal Konaklama tesisimizde sonlanacaktır.

2.            GÜN - 19 MAYIS 2017 Cuma; İçinde termal havuzların bulunduğu 1+1 apart dairelerimize yerleşerek kısa bir mola diyecek, gecenin yol yorgunluğunu termal havuzlarda atarak başlayacak olan Fotoğraf yürüyüşümüze kahvaltıdan hemen sonra başlayacağız, ya da gelişen duruma göre ilk varış merkezimizde kahvaltımızı yaparak fotoğraf dolu bir güne merhaba diyeceğiz. İlk alan çalışmamızı konaklama tesisimize çok yakın olan Ayazini köyünde yapacağız. Duyduk ki bu köyde yaşayan ve ziyaretçilerin uğramadan geçmediği Şefika Teyzenin gözlemeleri meşhurmuş…  Burada bizi nelerin beklediğini ayrıntılarıyla yazmaya sayfa yetmez diyerek birkaç fotoğraf paylaştık görsellerde göz atabilirsiniz. Ancak Bu köyün Frig döneminden bu yana yerleşim yeri olarak kullanıldığını, sonrasında ise Roma ve Bizans dönemine ait eserlerle süslenerek Bizans dönemine ait kiliseler ve kayaların içine oyulmuş yaşam mahalleri ile günümüze kadar ulaşmayı başarmış olduğunu yazmadan geçmeyeceğiz. Köy içinde bolca zamanımız var ve bu dilimde kayalık yamaçlarda peri bacası benzeri doğal oluşumlar, kayalara oyulmuş Frig evleri, Ayazini Kilisesi ve Kale en çok oyalanacağımız yerler olacak. Bugün yol yorgunu  olacağımız  için kendimizi fazla yol yapmayacak ve Ayazini köy civarında günü değerlendirecek vadilerdeki antik yollarda yürüyüş yaparak fotoğraf kovalayacağız. Konaklama ve akşam yemeği  Gazlıgölde

3.            GÜN – 20 MAYIS 2017 Cumartesi Bugün de sabah erken saatlerde yollarda olacağız çünkü çok daha uzun ayrıntılı bir rota çizdik. Yine Dağlık Frigyada,  Göynüş vadisi içinde başlayacağız yeni güne; Aslanlı kaya ve Yılanlı kaya ilk uğrak yerlerimiz olacak. Vadi içindeki Peribacası oluşumları yine tarihi kalıntı ve yazıtlar duvar süslemeleriyle Gora ve Arok filimlerinin çekilmiş olduğu platolarda olacağız. Demirli Köyünde çay molası diyecek, Bayramaliler köyünde en renkli halleriyle insan Portre fotoğrafları çekeceğiz. Sarıcaova yol sapağından girerek günümüze kadar korunarak orjinalliğini yitirmemiş at arabası izlerinin halen daha görülebildiği antik yollarda yürüyeceğiz. Memeç Kayalıklarında kendimizi uzayda bir yerdeymiş gibi hissederek birbirinden güzel doğal oluşumların görsellerini hafıza kartlarımıza yazacağız. Yolumuz üstündeki Emre gölünde kısa bir fotoğraf molası verecek kıyış sahil yansıma fotoğrafları alacağız. Döğer ve Üçler Kayası üzerindeki antik yapı ve doğal oluşumları da fotoğraflayarak gün sonunda yorgun  ama fotoğrafa doymuş olarak konaklama tesisimize döneceğiz.

4.            GÜN 21 MAYIS PAZAR; sabah erken saatlerde Gazlıgölden ayrılacak Afyon merkezde kahvaltı yapacak ve sonrasında eski Afyon evlerini fotoğraflayarak  günün bir bölümünü şehir merkezinde geçireceğiz. Zamanı doğru kullanır ve ek zaman yaratabilirsek Afyon Kocatepe’ye uğrayacak  Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna imza atılan Büyük Zaferin gerçekleştiği coğrafyayı  gözlemleyerek  İzmir’e doğru dönüşe geçerek gün geceye dönmeden İzmir’e varmış ve programı sonlandırmış olacağız.

 

 Afyon Gazlıgöl Termal havuzlu kaplıca tesisleri 1+1 Apart dairelerde / Her daireye mahsus termal havuz, Buzdolabı TV ve Pişirme Üniteleri mevcut olup dairelerde iki gecelik Konaklama bedeli katılım ücretine dahildir... Ancak Tek başına kalmak isteyenler gecelik 75 TL sı farkı ekstra olarak öderler. 

Tüm etkinlik süresince yeme içme katılımcıların kendisi tarafından karşılanacak olup, etkınlıgın cereyan ettiği alanlardaki köy veya kasabalardaki yeme içme ünitelerinden hizmet satınalınarak karşılanacaktır. İsteyenler Akşam yemeği ve sabah kahvaltılarını tesislerde kaldıkları dairenin imkanlarından yararlanarak kendileri karşılayabilirler. Yemek ücretleri katılım fiyatına dahil değildir.

Bu sayfada ilan edilen 300 TL ücret sadece ön kayıt ücreti olup toplam katılım payı 490 TL 'sı dır.

Ödemeleriniz kayıt anında peşin olarak tahsil edilir. Kredi kartınızla güvenli alışveriş sayfamız üstünden Online ödeme kanallarımızı kullanarak da işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz ancak ödeme yapmadan önce yer durumu hakkında mutlaka bilgi alınız.

Online kanallar kullanılarak yapılan ön ödemelerin geri iadesi mümkün değildir.

Bu ücrete Tüm ulaşım yol ve transferler + KDV + Konaklama+ Rehberlik+Acenta payı ve sigorta dahildir.

1+1 Apart dairelerde tek başına kalmak isteyen katılımcılar gecelik 75 TL sı ek ücret öderler.

Yolda ve etkinlik süresince alınacak yiyecek ve içecek hizmetleri ile sabah öğle ve akşam yemekleri, ören yerlerine giriş ücretleri fiyata dahil değildir.

 

GENEL BİLGİLER
  • BAŞLANGIÇ TARİHİ :18.05.2017
  • Progrm.BİTİŞ TARİHİ :21.05.2017
  • MAKSİM.KATILIMCI :12 Kişi
  • BULUŞMA NOKTASI :İZMİR
  • ULAŞIM ARAÇLARI :Karayolu
  • BİLGİLENDİR.TARİH :Bilgi alınız
  • REHB.FOTOĞRAFCI :Z.AYDIN
ÜCRET : 300 TL (KDV DAHİL)
PayPal Ödeme Seçenekleri